به گزارش خبرگزاری فارس، وحید یامین‌پور معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان در صفحه توییتر خود نوشت:«شواهد نشان می‌دهد بسیاری از بانک‌ها در خصوص اعطای تسهیلات ازدواج، به بخش‌نامه‌های ابلاغی متعهد نیستند و با تحمیل شرایط سلیقه‌ای به ویژه در مورد تضمین و اعتبارسنجی، پرداخت وام را به تاخیر می‌اندازند. تسهیل ازدواج جزو برنامه‌های اصلی دولت در سند تحول است؛ بانک مرکزی باید پاسخگو باشد.»

یامین‌پور پیش از این در اواسط فروردین‌ماه درباره آسان شدن تسهیلات ازدواج در صفحه توییتر خود اطلاع‌رسانی کرده بود. او در توییت خود نوشته بود:«دریافت تسهیلات ازدواج آسان‌تر می‌شود. بانک مرکزی بخشنامه اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را با وثایقی سهل‌تر به شبکه بانکی ابلاغ کرد. بانکها مکلفند مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، حداکثر با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.»

بیشتر بخوانید: 9 وام را خیلی آسان و بدون ضامن دریافت کنید با شرایط جدید وام ازدواج

او در توییت دیگری تاخیر در پرداخت وام را یک تخلف عنوان کرده بود و نوشته بود:««مسئولیت حسن اجرای حکم این بند به عهده بانک مرکزی و بانک‌های عامل و کلیه مدیران و کارکنان ذی ربط است. عدم اجرا یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و در مراجع ذی صلاح قابل پیگیری است.»

شنیده‌ها حاکی از این است که همچنان زوج‌هایی که برای دریافت وام ازدواج به بانک‌ها مراجعه می‌کنند نمی‌توانند به راحتی و بدون دردسر وام ازدواج خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/

فارس

 

ثبت نام وام ازدواج برای هربانکی که بخواهید در سایت کندو

اینستاگرام کندو