تازه‌ترین مطالب…
همه چیز در مورد وام فرزند آوری 1403 + جزئیات

همه چیز در مورد وام فرزند آوری 1403 + جزئیات

149 دیدگاه

 12 تیر , 1403

اطلاعات و جزئیات وام فرزندآوری

اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی در زمینه‌ی وام فرزندآوری هستید و یا قصد دریافت وام فرزند آوری را دارید، در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، ما در اینجا همه چیز در مورد وام فرزند آوری سال 1403 را خواهیم گرفت تا شما بتوانید با صرف وقت کمتر، اطلاعات کامل‌تر و مفیدتری را دراختار داشته باشد،

برای اعطای وام فرزندآوری یک دلیل مهم وجود دارد؛ آن هم نگرانی درباره پیر شدن جمعیت ایران طی سال‌های اخیر است. دولت در جهت سیاست های خود و با هدف افزایش جمعیت جوان کشور، از آغاز دهه 90 با وعده وام‌های یک میلیون تومان به ازای هر فرزند شروع به مقابله با پیری جمعیت کرد. بعدتر حتی دادن وام ودیعه مسکن به ازای هر فرزند یا درصد بالاتری از تسهیلات بانکی به خانواده‌های پرجمعیت‌تر هم نتوانست این مشکل را حل کند. به همین دلیل دولت تصمیم گرفت تا از محل بودجه 1403  تسهیلات بانکی ثبت وام فرزندآوری و وام ودیعه مسکن را برای خانواده‌های پرجمعیت در نظر بگیرد.

چنانچه مشکلی برای ثبت نام داشتید می توانید پیشنهاد می کنیم از سایت وام فرزند آوری کندو استفاده کنید.

وام فرزندآوری چیست؟

طبق قانون بودجه سال 1403 دولت، دستورالعمل تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به شبکه بانکی ابلاغ شد. بر اساس این دستورالعمل به نوزادانی که از ابتدای سال 1401 به بعد متولد شده‌اند، وام فرزند آوری 1403 تعلق می‌گیرد. براساس این قانون، به ازای هر کودکی که از این تاریخ به بعد در خانواده‌ای به دنیا بیاید، تسهیلاتی می‌دهند که در شبکه بانکی به آن «وام فرزندآوری» می‌گویند. مبلغ وام فرزندآوری البته به تعداد فرزندان خانواده و اینکه نوزاد به دنیا آمده فرزند چندم خانواده محسوب می‌شود هم بستگی دارد.

وام فرزندآوری به چه کسانی تعلق میگیرد؟

همانطور که گفتیم یکی از شرایط دریافت وام فرزند‌اوری، تاریخ تولد کودک است، واضح است که به کودکانی که به متولدین قبل از فروردین ماه سال 1401، وام تعلق نمی‌گیرد. اما بانک مرکزی یک شرط مهم دیگر هم برای گرفتن این وام گذاشته است؛ تسهیلات فرزندآوری به کسانی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری در شهر محل سکونت آنها کمتر از 2.5 باشد. نگاهی به آمار نرخ باروری در سال 1399 ثبت احوال تکلیف همه چیز را معلوم می‌کند. آمار نرخ باروری در کشور به تفکیک استان‌ها مشخص شده است. طبق این آمار استان سیستان و بلوچستان با نرخ باروری 3.7 تنها استان کشور محسوب می‌شود که وام فرزندآوری به ساکنانش تعلق نمی‌گیرد.

براساس آمار سالانه ثبت احوال ایران، استان‌های خراسان جنوبی، یزد، خوزستان و گلستان هم بعد از سیستان و بلوچستان بیشترین نرخ باروری را بین استان‌های کشور دارند، اما چون نرخ باروری در این استان‌ها پایین‌تر از 2.5 اعلام شده است، باید به ساکنان شهرهای مختلف این استان‌ها وام فرزندآوری تعلق بگیرد. هرچند متقاضیان زیادی از این استان‌ها حین مراجعه به بانک با جمله «این وام به استان شما تعلق نمی‌گیرد!» مواجه شده‌اند. اما خبر خوب این است که استعلام این مورد بسیار ساده است، اگر می‌خواهید از وضعیت تخصیص وام فرزندآوری به استان خود مطلع شوید، فقط کافیست به سامانه‌ی تسهیلات فرزند آوری بانک مرکزی مراجعه کنید و در قسمت ثبت نام با وارد کردن مشخصات اولیه‌ی خود از این مورد مطمئن شوید، اگر بعد از وارد کردن اطلاعات اولیه، با خطای «این وام به استان شما تعلق نمی‌گیرد!» مواجه شوید یعنی امکان ثبت نام برای استان شما وجود ندارد و در غیر این صورت شما می‌توانید درخواست خود را برای دریافت وام فرزند آوری 1403 ثبت کنید. اگر در مورد جزئیات دریافت وام فرزند آوری 1403 سوالی دارید، می‌توانید در بخش سوالات متداول سایت کندو پاسخ خود را پیدا کنید.

چطور وام فرزندآوری بگیریم؟

متقاضیان دریافت وام فرزند آوری 1403 در ایتدا باید وارد سایت تسهیلات قرض الحسنه فرزند به آدرس ve.cbi.ir شوند. بعد از ورود به سایت، باید اطلاعاتی مانند کد ملی پدر و فرزند، اطلاعات شهر و محل سکونت، سال تولد فرزند و دیگر اطلاعات هویتی را به سایت بدهید. بعد از تکمیل اطلاعات و پایان ثبت نام، کد رهگیری 10 رقمی برای شما ارسال می‌شود که به معنای تایید تقاضای شما برای دریافت وام فرزندآوری خواهد بود. بعد از گرفتن کد رهگیری دوباره به سایت مراجعه کنید. در این مرحله شعبه بانک تعیین شده برای گرفتن وام مشخص خواهد شد. رفتن به بانک و تکمیل مدارک موردنیاز بانک و گرفتن وام هم مراحل بعدی این تسهیلات خواهد بود.

 • از زمان مشخص شدن شعبه بانک، متقاضی وام 12 روز فرصت دارد به شعبه مراجعه و نسبت به تکمیل پرونده اقدام کند.
 • بعد از رفتن به شعبه، متقاضیان دریافت وام فرزندآوری 45 روز برای تکمیل مدارک لازم به بانک فرصت دارند. بعد از این مدت نام متقاضی از سامانه دریافت وام حذف خواهد شد.

چنانچه مشکلی برای ثبت نام داشتید می توانید پیشنهاد می کنیم از سایت وام فرزند آوری کندو استفاده کنید.

مبلغ وام فرزندآوری چقدر است؟

بخشنامه بانک مرکزی مشخص کرده متقاضیان دریافت وام فرزند آوری چه مبلغی وام خواهند گرفت. براساس مصوبه شورای پول و اعتبار تسهیلات با مبلغ بالای 20 میلیون تومان نیاز به داشتن دوضامن دارند. اما با مصوبه بانک مرکزی برای وام فرزندآوری یک ضامن معتبر هم کافی است. بخش جالب ماجرا اینجاست زیرا با وثیقه قرار دادن حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بسیتگان درجه یک یا ارائه یک فقره سفته در کنار یک ضامنی که قبلا ذکر شد می‌توان این وام را دریافت کرد. حالا برویم سراغ مبلغ تسهیلات فرزندآوری. واضح است که مبلغ این وام به تعداد فرزندان و اینکه برای چندمین فرزند خود درخواست وام داده‌اید، فرق می‌کند. وام فرزند از ۴0 میلیون تومان شروع می‌شود و تا سقف ۲۰0 میلیون تومان به متقاضیان داده می‌شود.

 • وام فرزند اول چقدر است؟ 40 میلیون تومان
 • وام فرزند دوم چقدر است؟ ۸۰ میلیون تومان
 • وام فرزند سوم چقدر است؟ ۱۲۰ میلیون تومان
 • وام فرزند چهارم چقدر است؟ ۱۵۰ میلیون تومان
 • وام فرزند پنجم چقدر است؟ ۲۰۰ میلیون تومان

وام فرزندآوری دوقلو چقدر است؟

مبلغ تسهیلات فرزند آوری برای فرزندان دوقلو، یک وام به ازای هر فرزند خواهد بود. یعنی اگر فرزند اول و دوم باشند مجموعا ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

شرایط اقساط وام فرزندآوری

دوره بازپرداخت برای تسهیلات فرزندآوری با توجه به انتخاب متقاضی ۳۶، ۴۸، ۶۰، ۷۲ و ۸۴ ماهه محاسبه خواهد شد. این وام با سود 4 درصد سالانه به متقاضیان داده می‌شود. طبیعی است که مبلغ اقساط وام براساس مدت زمان بازپرداخت و مبلغ وام متغیر خواهد بود.

مدارک لازم برای تسهیلات فرزندآوری

اگر قصد گرفتن وام فرزند را دارید، اول باید در سایت ثبت‌نام اینترنتی کنید. در مرحله بعد هم مدارک مورد نیاز بانک را تحویل بدهید.

مدارک لازم برای ثبت‌نام اینترنتی

 • مشخصات کارت ملی و شناسنامه پدر و مادر
 • مشخصات شناسنامه نوزاد
 • آدرس کامل محل سکونت متقاضی وام
 • کدپستی 10 رقمی آدرس محل سکونت
 • گرفتن کد رهگیری 10 رقمی از سامانه تسهیلات وام فرزند

مدارک لازم بانک

 • همراه داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه پدر و مادر نوزاد و ارائه کپی آنها
 • اصل شناسنامه نوزاد و ارائه فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه
 • فتوکپی کارت ملی و شناسنامه ضامن
 • دادن یک فقره سفته

چنانچه مشکلی برای ثبت نام داشتید می توانید پیشنهاد می کنیم از سایت وام فرزند آوری کندو استفاده کنید.

دیدگاه ها

149 در مورد “همه چیز در مورد وام فرزند آوری 1403 + جزئیات”

 1. سلام من دوبار ثبت نام کردم بار اول پیام آمد که به بانک مراجعه کنید من شهرستان بودم دوباره ثبت نام کردم ورفتم به بانک مراجعه کردم اونم یه تاریخی بهم دادن ومن دباره یه مشکلی پیش آمد و شهرستان بود یه راهنمایی بفرمایید دباره میشه ثبت نام کنم

 2. سلام وقت به خیر من برای وام ثبت نام کردم ولی هنوز تعیین شعبه نشدم آیا بانک اگه بخواد می تونه کار رو جلو ببره؟

 3. میثم نورمحمدی

  سلام
  بنده امروز شناسنامه پسرم رو گرفتم و پس از تکمیل مشخصات صفحه اول و رفتن به صفحه بعدی پیغام خطا میده و نوشته کد ملی فرزند با پدر تطابق ندارد، این بابت چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 4. سلام من از اردیبهشت که بچه م به دنیا اومده هرروز تو سایتش درخواست میدم میگه هنوز هیچ شعبه ای تو استان شما دارای تسهیلات فرزنداوری نمی باشد ، استان خراسان رضوی / الان برج ۴ دیگه پس کی میخواد وام ها رو شروع کنن بانک ها ؟

  1. سلام، سایت باز و در حال ثبت نام هست، پیشنهاد می کنیم با تیم کندو تماس بگیرین، تا ما کار ثبت نام رو براتون در کمترین زمان ممکن انجام بدیم

  1. سلام، متاسفانه شرایط ضمانت رو بانک ها تعیین می کنند، پیشنهاد می کنیم بانک تون رو عوض کنیدف و قبل انتخاب بانک جدید، حضورا به بانک های مختلف مراجعه کنید و مطمئن بشین که کدوم بانک سفته به جای چک قبول می کنه و با توجه اون، بانک تون رو انتخاب کنید

 5. سلام ده روزه من ضامنمو بردم بانک کارآفرین اراک بعد ۷ ماه ک ثبت نام کردم هنوز برام نریختن علتش چیه شماره شکایت نداره من رو وامم برنامه ریزی کردم

  1. سلام، اغلب بانک ها بعد از تکمیل مدارک متقاضی و ضامنین، به علت کمبود اعتبار یک دوره ی زمانی یک تا دو ماهه و گاهی بیشتر، در پرداخت مبلغ وام، تاخیر دارند، این تاخیر در بانک ملی بین دو تا سه ماه، در بانک ملت حداقل دو ماه و در سایر بانک ها هم تقریبا به همین شکل است، متاسفانه راه حلی وجود ندارد و باید منتظر باشید

 6. سلام.وقت بخیر،من سال ۱۴۰۱ برای فرزند دومم ۴۰ میلیون گرفتم.
  الان برای فرزند سوم ثبت نام کردم وام ۱۲۰ تومن هست ؟

 7. سلام
  پدر‌مادر‌وفرزند‌متولد‌ارومیه‌هستند‌اما‌الان‌ساکن‌‌شهرستان‌خوی‌هستند‌از‌خوی‌هم‌ثبت‌نام‌وام‌کردیم‌از‌بانگ‌گفتند‌باید‌از‌ارومیه‌درخواست‌کنید‌‌

 8. جاسم محمودی

  سلام و احترام
  بنده سال ۱۴۰۲برج ۲ ثبت نام کردم برای وام فرزند اوری، الان در حال حاضر تو نوبت هستم و پسرم دوسالش تمام شده رفته تو سه سال و تقریبا سه الی چهار ماه میخواستم بدونم به بنده وام تعلق میگیره یاخیر، ولی توسایت اسمم هست، مشکل بانک هستش که اینقدر طول کشیده تا الان ۹۴نفر هم جلوتر من هستن. ممنون میشم جواب بدید.
  با تشکر

  1. سلام موردی ندارد و پرداخت وام فرزندأوری به سن فرزند شما مربوط نیست. همین که تاریخ تولد فرزند شما بعد از ۱۴۰۱ باشد و در سامانه بانک مرکزی پذیرش شدید یعنی می توانید وام بگیرید. فقط باید تا زمان تعیین شعبه کمی صبر کنید.

 9. سلام.من سال ۱۴۰۲ ثبت نام کردم رفتم بانک برا تکمیل مدارک..بعد مشکل برام پیش اومد نرفتم دنبال وام..امسال دوباره باید ثبت نام کنم تو سایت یا برم بانک دنبال همون پرونده قبلی

  1. سلام، شما باید به شعبه ی بانکی که قبلا ثبت نام کردین مراجعه کنید، تا ثبت نام شما از طرف شعبه باید حذف بشه، و گرنه امکان ثبت نام جدید ندارین.

 10. سلام،من ۵ ماهه فرزندم به دنیا اومده،سبزوار،هرچی میخام ثبت نام کنم میگه استان شما اعتبار بانکی نداره،علتش نمیدونید چیه؟

  1. سلام من قشم بدنیا اومدم درحال حاضر کل بچه هام بیرجند بدنیا اومدن بیمه وهمه مدارک بیرجند هست رفتم برای وام فرزند اوری میگه شامل خودت نمیشه خواستم بدونم راه حل نداره وبعد مگر جزیره قشم جزیی ازایران نیست

   1. سلام، این موضوع مربوط به نرخ باروری در هر استان است، اگر می‌خواهید از وضعیت تخصیص وام فرزندآوری به استان خود مطلع شوید، فقط کافیست به سامانه‌ی تسهیلات فرزند آوری بانک مرکزی مراجعه کنید و در قسمت ثبت نام با وارد کردن مشخصات اولیه‌ی خود از این مورد مطمئن شوید، اگر بعد از وارد کردن اطلاعات اولیه، با خطای «این وام به استان شما تعلق نمی‌گیرد!» مواجه شوید یعنی امکان ثبت نام برای استان شما وجود ندارد و در غیر این صورت شما می‌توانید درخواست خود را برای دریافت وام فرزند آوری ۱۴۰۳ ثبت کنید.

 11. من بانک شرستان مجاور انتخاب کردم الان که رفتم شعبه رییسش میگه این وام مخصوص شهرستان خودمان هست.ازش بخشنامه خواستم ولی بهم نشون نداد.ایا راست میگه.اگه نه چجوری پیگیری کنم؟

  1. سلام، شما در هر شهر و شهرستانی می توانید ثبت نام کنید ولی متاسفانه بانک ها در این زمینه ها سلیقه ای عمل می کنند، پیشنهاد می کنیم بانک و یا شعبه‌ی خود را تغییر دهید.

   1. سلام.دوهفته قبل مدارک ضامن وبردیم بانک همون رو پیامک اومد که به حساب پرداخت گردید ولی بانک گفت باید پیامک واریزبیادتاضامن بیادامضاکنه خواستم بپرسم مگه چندتاپیامک واریزبایدبیاد

    1. سلام، معمولا تا تکمیل نشدن تمام مدارک و امضا نکردن ضامنین، وام به حساب متقاضی واریز نمیشه

 12. سلام عرض ادب.من فرزند دومم ۲۱روزه که به دنیا آمده.خودم متولد زاهدان هستم.فرزندم که تازه به دنیا آمده متولد مشهد توی سایت رفتم واسه ثبت نام.میگه..براساس استعلام شهر محل تولد پدر و فرزند از ثبت احوال . اعلام مرکز آمار ایران نرخ باروری محل تولد پدر۳.۲۸ونرخ باروری محل تولد فرزند ۱.۸۶می باشد و مطابق قانون مصوب مجلس تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند آوری فقط به فرزندانی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهر محل تولد پدر وفرزند هردو کمتر از۲.۵باشد.باتوجه به اینکه بنده متولد زاهدان هستم اما ساکن و کارمند رسمی مشهد هستم چگونه باید از این مزایا استفاده کنم

  1. سلام، ضمانت بازنشستگان عزیز در تمامی بانک ها مورد قبول است،در صورتی که سن آن ها زیر ۶۰ سال باشد

 13. سلام من فرزنداولم ازشوهرقبلیم بوده،الان فرزنددومم بدنیااومده میخواستم بدونم وام بچه دوم بهم تعلق میگیره یان؟ممنون میشم اگه زودجواب بدین

   1. سلام چرا پیام منو پاک میکنید اخه بنده میخواستم بدونم این مملکت قانون نداره ریدم تو این نظامشون

 14. محمود خدایی

  سلام من اردبیل زندگی میکنم برا فرزند دوم ۶۰میلیون وام گرفتم برا فرزند سوم من وام تعلق میگیرد اگه تعلق بگیرد مبلغش چقدر میشه باتشکر

  1. سلام‌من بچه اولم متولد ۸۱هست فرزند دومم متولد ۹۱ هست فرزند سومم متولد ۱۴۰۳

   وام فرزند اوری چقد بهش تعلق میگیره؟

 15. سلام من دوتا بچه دارم یه دونه دوقلو هم درراهه شرایط وام دوقلو چه جوره میشه توضیح بدین چقد میتونم وام بگیرم

  1. سلام بنده الان سه ما هست تشکیل پرونده دادم بانک صادرات ولی هنوز وام را واریز نکردن خب پی کی میخوان واریز کنن من بچم الان هشت ماهشه

 16. سلام
  دوستان من وام فرزند اولو برداشتم
  الان برای فرزند دوم رو هم میتونم بردارم؟بهم میدن؟

   1. من دوهفته پیش کل مدارک وکامل کردم وگفتن که یکی دوروزه واریز میشه ولی همش امروز فردا میکنن ومیگن دست مانیست ومربوط به بانک مرکزی می خواستم بدونم نهایت چند روز میکشه پول وبرداشت کنم

    1. سلام، در هربانک مدت زمان انتظار شما برای دریافت وام متفاوت است و کاملا بستگی به بودجه ی هر بانک و شعبه دارد، این زمان ممکن است از چند روز تا چند ماه متغییر باشد.

     1. سلام وقت بخیر
      بنده برای دریافت وام در سایت مربوطه ثبت نام کردم اما در قسمت انتخاب بانک فقط صنعت و معدن هست و پیغام میده که در شهر شما شعبه ندارد
      ساکن اصفهانم الان ۴ ماهه که هربار خواستم اقدام کنم به همین مشکل برخوردم
      از کجا باید پیگیری کنم؟

     2. سلام، اینکه هر بار به سامانه مراجعه می کنید، کاملا طبیعی است، بانک های نام آشنا تر، به محض باز شدن، تکمیل ظرفیت می شوند به همین دلیل شما نمی توانید آن ها را در لیست ببینید، شما قطعا باید بانک انتخابی خود را تغییر دهید، جهت صرفه جویی در زمان هم پیشنهاد می کنیم، ثبت نام در سایر بانک ها را به تیم کندو بسپارید تا در اصرع وقت برایتان ثبت نام کنند. برای اطلاع از اینکه کدام بانک در چه روزی باز بوده است هم می توانید به صفحه ی کدام بانک برای ثبت نام وام ازدواج باز است مراجعه کنید.

 17. محمدصادق مرزانی

  سلام من وام فرزند اوری تازه ثبت نام کردم تا ۲۳هم فرزندم دوساله میشه ایا اگه تعیین شعبه نشه تا۲۳ وامش میسوزه

 18. با سلام خسته نباشید تورا خدا یک قانون تو مجلس تسبیب کنید برای این وام فرزند اوری که مخواد دولت بده این بخش نامه که به بانگ داده همون قانون بگن بنویسید بزنید داخل بانگ یا که واسه زامن همونی قانونی که رئیس بانگ گزاشته نگید وام این جور ميدند برای ۱۲۰ میلیون وام نزدیک شش میلیارد تومن مدارک مخواد مگه زامن بیار می‌بریم مگه سند خونت بیار گرو بانگ باشه چگ هم بده سه تا سند مخوان این بانکها اما الان یک میلیارد پول ببری بانگ یک کاغذ یک ریالی هم نمیده اما الان که آدم مخواد بگیره باید رئیس بانگ کل شهر هفت الم بدونند که ما مخوام از بانگ پول قرض کنیم توروخدا به این بانکها رسیدگی کنید

  1. سلام من پسرم ده ماهشه ولی هنوز وامشو ندادن فرزند دوم هست پارسال ثبت نام کردم هنوز نوبتم نشده حالا طبق همون پارسال شصت تومن میدن یا ۸۰تومن؟

 19. سلام وقت بخیر من بانک ملت ثبت نام کردم بهم میگن باید سه تا ضامن بیارین حتما قبول نمیکنن سنده منگوله دار خونه هم بردم قبول نکردن الان نزدیک هشتاد روزه منو اذیت میکنن وچون قبل اعلام وام هرفرزند سی تومان بود الان شده چهل تومان به کجا مراجعه کنم به کی شگایت کنم

 20. سلام ایاکسانی که وام فرزند دومشونوگرفتند برای فرزند سوم بهشون میدن مجدد یاخیر

   1. سلام.
    من دو ماهه که در بانک سپه ثبت نام کردم برای وام فرزند اول.
    هنوز ۴۴۴ نفر در صف تعیین شعبه در شهرستان بندرعباس هستند.
    چقدر طول میکشه تا نوبت ب من برسه؟
    بانک را تغییر بدم وضعیت بهتر نمیشه؟
    در کدام بانک سریعتر نوبت میرسه؟

    1. سلام، متاسفانه بانک سپه از اون دسته بانک هایی هست که صف تعیین شعبه ی بسیار طولانی داره، پیشنهاد می کنیم بانک تون رو تغییر بدین، در هر شهر و استان بانک ها شرایط پرداخت و صف متفاوت هست ولی می توانید برای اطلاع دقیق تر به شعب بانک مراجعه کنید و وضعیت اعطای تسهیلات را از بانک مورد نظرتون بپرسید.

 21. با سلام من به فرزند چهارم تو سایت ثبت نام کردم جواب آمد بعد دو سه ماه رئیس بانگ جواب سلام شنید برای گرفتن وام ۱۲۰ میلیون دوتا ضامن خواست آوردم از دوتا ضامن سند خونه یا باغچه بیارید و ون یکی مدارک واز خودم سند خونه یا باغچه چک گفتم در کل دنیا یک وجب جانداری که برات سند بیارم رئیس بانگ فرمود پس تلق نمیگیره وام برای شما واسه وام دادن ۱۲۰میلیون نزدیگ ۱۲۰میلیارد سند مخواد چک مخواد اما موقه که آدم پول میبره بانگ ون موقه هست که یک کاغذه دوتومنی هم به آدم نمیدن این چه قانونی اگر خودش بگیره هیچ سندی نمیده اما موقه که مخواد بده باید کل هفت الم بدونه که من مخوام وام بگیرم

   1. سلام منم ۵ماهه مثل همین بنده سرمیدوونن باید کجا برم به وامم برسم بانک پارسیان تعیین شده

 22. ابوالفضل یوسفی

  سلام بنده برای فرزند دومم ۴۰ میلیون وام گرفتم.. امسال فرزند سوم هم بدنیا اومده آیا دوباره میتونم وام بردارم!؟

 23. سلام من فرزند دومم سال ۱۴۰۱ بدنیا اومد و ۴۰ تومن وام گرفتم اما الان خانومم دوقلو حامله است ایا غیر از وام چیز دیگه هم تعلق میگیره یا چقد وام بهم میدن و جریان زمین و خونه چیه؟

 24. سلام واسه آذربایجان غربی شهرستان خوی چرا وام هاش پرداخت نمیشه میگن جلوی وام ها بسته هس

 25. سلام وقت به خیر برای اخذ وام فرزند سوم به بانک مراجعه کردم ۳ تا ضان که تو همون بانک حساب جاری داشته باشند و فعال باشند خواستند الان ۳ تا ضامن نمیتونم جور کنم از همون بانک باید چیکار کنم

 26. من برا فرزند اولم ۳۰ ملیون وام گرفتم و فرزند دومم دو قلو هستش چقدر بهم وام میدن یه ۶۰ و یه ۹۰
  یا اینکه ۶۰
  لطفا جواب بدید

 27. سلام
  من فرزند اولم سال ۹۸ بدنیا اومده
  الان دوقلو باردارم
  وام چقدر به من تعلق میگیره ؟

  1. سلام به فرزند اولتان که مهلت استفاده گذرانده اند
   ولی فرزند دوم و سوم تعلق میگیرد

 28. سلام فرزند اولم ۱۴۰۰به دنیا اومدن و فرزند دومم ۱۴۰۱و تاکنون برای وام ثبت نام نکردم اگه بخوام همزمان ثبت نام کنم برای دو تاشون وام میدن؟ اگر نه پس به کدوم وام تعلق میگیره؟

 29. از هر شهری میشه وام رو گرفت ؟ یا فقط باید از شهر زندگی و یا تولد نوزاد وام رو میشه گرفت ؟؟

 30. سلام
  چرا من ۳بار پیام فرستادم هر۳بار پیامم رو حذف کردید وبهم جواب ندادید جریان چیه؟؟؟!!!

   1. رقیه عزیزی

    سلام وقت بخیر من فرزند اولم سال ۹۹ دی ماه بدنیا اومد و وامی نگرفتم
    و در حال حاضر فرزند دومم فروردین ۱۴۰۳ متولد میشه
    آیا میتونم برای هرجفتشون وام بگیرم
    یا فقط برای دومی تعلق میگیرد ،؟؟؟

     1. سلام بالاتر یک عزیزی پرسیدند که سلام من یک فرزندم سال ۹۷ و فرزند دومم سال ۱۴۰۱ به دنیا اومده.به من ۶۰ میلیون تعلق میگیره یا ۳۰ میلیون؟
      شما فرمودید ۶۰ میلیون تومن ولی در جواب این دوستمون گفتید سی تومن بالاخره کدوم درسته؟

     2. سلام فرزند اول ۳۰ میلیون و دوم ۶۰ میلیون البته فرزند اول ایشون مهلت ثبت نام تموم شده فقط فرزند دوم میتونن بگیرند

 31. سلام من دوماهه تکمیل پرونده کردم ولی هنوز نریختن هر وقتم از بانک پیگیری کردم میگن دستور نیومده کی پرداخت میکنن ؟

 32. سلام،من فرزند اولم آذر سال ۱۴۰۰ به دنیا اومد ومهر۱۴۰۲ بود که ۳۰ میلیون وام گرفتم،فرزند دومم هم تیر۱۴۰۳ به دنیا میاد آیا ۶۰ میلیون بهم تعلق میگیره بعد از به دنیا اومدنش؟

 33. برای فرزند پنجمم وام گرفتم ۱۵۰ دادن تا وام را ریختند شش میلیون ازش برداشتند یعنی میشه ۴ درصد کل وام. به رئیس شعبه میگم چرا شش میلیون را برداشتید میگه خب کارمزد وامت هست و جالبه که اول کار برداشتن و خیلی جالب‌تر از اون میگه این تازه سود اولین ساله و هرسال باید شش میلیون سود بپردازید و گفت فکر کردی مفتی وام میدن بهتون!! این مثلا وام قرض‌الحسنه ایناست وام سوددارشون چجوره! یکی نیست جلو حروم خوریه این بانک‌ها را بگیره ؟ آقای رئیسی کجایی به دادمون برس!

 34. سلام بنده فرزند دومم ۵سالش بود که پیرار سال فوت شدن الان بچه سومم به دنیا اومده خواستم بدونم الان چقدر وام تعلق میگیره ۶۰میلبون یا ۹۰ میلیون

   1. سلام من ابان ثبت نام کردم وام فرزند اوری و هنوز تعیین شعبه نشده یکبار ویرایش زدم تاریخ ثبت نام و تو سایت برام تغییر داده الان ۴ ماهه تعیین شعبه نشده تغییر تاریخ ثبت نام داده سایت ممکنه دیر بگیرم ؟ چندماهه تعیین شعبه میشه

 35. سلام من یک فرزندم سال ۹۷ و فرزند دومم سال ۱۴۰۱ به دنیا اومده.به من ۶۰ میلیون تعلق میگیره یا ۳۰ میلیون؟

 36. سلام.من فردا شناسنامه فرزند دوم رو میگیرم.کدوم بانکها سریعتر وام رو میدم و شرایط ضامنشون راحت تره.اخه بعضی بانکها واسه ضامنه چنان سخت میگیرن که وسط راه آدم پشیمون میشه از وام گرفتن

 37. سلام خسته نباشید
  من فرزند دوقلو دارم چه میزان وام‌بهم تعلق میگیره
  اولی ۳۰ دومی ۶۰ ؟
  یا هرکدوم‌۳۰؟
  با توجه به اینکه دوقلو هستند
  ممنون

 38. من و خانومم متولد بیرجند هستیم ولی مشهد زندگی می‌کنیم بچه دومم مشهد ب دنیا بیاد وام فرزند اوری بهمون تعلق میگیره یا نه؟

  1. سلام
   شما باید زمانی که سایت بانکتون باز کرد ثبت نامتونو انجام بدین
   شما میتونین به سایت وام ازدواج کندو وارد بشین و ثبت نامتونو انجام بدین تا ما در سریع ترین زمان ممکن براتون کد رهگیری بگیریم

 39. سلام من فرزندم خراسان جنوبی بدنیا اومده ولی خودم متولد زاهدان هستم ممکنه بخاطر محل تولد خودم بهم وام تعلق نگیره؟

 40. سلام من از تنکابن مازندران. اقدام ب گرفتن وام کردم …ب من میگن کپی سند خونه بیار با سفته و فیش حقوقی ضامن ….کپی سند برای چی؟؟؟این قانونیه؟؟؟

  1. سلام براساس سایت رسمی وام ازدواج
   پس از اعتبارسنجی متقاضیان تسهیلات یادشده و در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها، به منظور تأمین رکن ضامن، بانکها با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آنها یا سایر دارایی های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نمایند

 41. سلام فرزند چهارم بعد از دریافت وام فرزند آوری به دنیا آمده برای فرزند چهارم میشه وام دریافت کنم؟

  1. سلام
   بله شما می توانید برای فرزند چهارم ثبت نام بکنید و از ۱۲۰ میلیون تومان استفاده بکنید

 42. سلام من فرزندم الان ۲سال و ۳ماهشه میخوام ثبت نام بکنم میگه فرزند شما بیشتر از ۲ سالش هست وام بهتون تعلق نمیگیره

  سلام من بچم دوسال و سه ماهشه رفتم ثبت نام بکنم میگه چون بچتون سنش از دوسال بیشتر هست بهتون وام تعلق نمیگیره چرا ؟

 43. سلام من برای فرزند اولم وام گرفتم سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۰ تومان و میخواستم بدونم فرزند بعدی من هم تا ۱۴۰۳ بدنیا میاد آبا چقدر بهم وام میدن دوباره ؟ آخه یکی میگه ۳۰ تومن یگی میگه نه چون دوتا فرزند آوردی ۶۰ تومن وام میدن آبا کدومش درسته ممنون میشم جواب بدین ؟؟؟

  1. سلام
   فرزند اول مبلغ ۳۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۳ سال (۳۶ ماه)

   فرزند دوم مبلغ ۶۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۴ سال (۴۸ ماه)

   فرزند سوم مبلغ ۹۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۵ سال (۶۰ ماه)

   فرزند چهارم مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۶ سال (۷۲ ماه)

   فرزند پنجم به بعد مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۷ سال (۸۴ ماه)

  2. سلام سال ۴۰۲ دو به ازای فرزند دوم ۶۰ملیون تومان هست ولی شما میفرمایید سال ۴۰۳ فرزندتون انشالله به دنیا میاد قطعا مبلغ بیشتر میشه احتمالا ۷۰ محدوده ۷۰ الی ۸۰ملیون هست

 44. سلام محل زندگی و محل تولد من (پدر فرزند) زابل می باشد که نرخ باروری ۲ونیم هست ولی فرزند سومم بنا به دلایلی زاهدان بدنیا اومده که زاهدان نرخ باروری بالای ۳ونیم میباشد درحال حاضر هم زابل زندگی می‌کنیم وشاغل هستم در دستگاه دولتی خواستم بدونم این وام به من تعلق نمیگیره یعنی تبصره خاصی نداره؟؟؟؟

  1. سلام من همسرم متولد میناب استان هرمزگان و بچم متولد قشم تا قبل از دوسالگی بچه اولم هرکاری کردیم نشد گفتن به شما تعلق نمیگیره الان بچه دومم هم ده ماهشه و هنوز میگن به شما تعلق نمیگیره چیکار کنیم دقیقا

  2. سلام و وقت بخیر، همسرم دو فرزند از ازدواج قبلی داره که الان بالای ۱۸ سال هستن، و خودمون هم دو فرزند داریم، که فرزند چهارم در سال ۱۴۰۳ متولد شده، ایا وام فرزنداوری ۱۵۰ میلیونی به ازای فرزند چهارم به ما تعلق میگیره؟ و مورد دیگه اینکه پدر بچه متولد کربلا صادره قم هست، و فرزند چهارم متولد قم و صادره قم. مانعی برای دریافت وام وجود نداره؟

   1. سلام، وارد سامانه ی وام فرزندآوری بشین و ثبت نام رو انجام بدین، اگر مراحل ثبت نام تکمیل شد به شما و فرزندتون وام تعلق می گیره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا