اشتراک گذاری

اقساط وام ازدواج 1403

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ و بازپرداخت

بدون دیدگاه

 23 خرداد , 1403

وام ازدواج یکی از تسهیلاتی است که بسیاری از جوانان از آن استقبال می‌کنند. این وام بیش‌ترین متقاضی را بین تمام تسهیلات دارد، آن هم به این دلیل که کم‌ترین میزان سود در سیستم بانکی ایران متعلق به این وام است. در این مطلب به پیش‌بینی اقساط و بازپرداخت وام ازدواج ۱۴۰۳ خواهیم پرداخت. اگر قصد دریافت وام ازدواج در سال 1403 را دارید، کندو وبلاگ را دنبال کنید تا از جدید ترین اخبار و موضوعات مرتبط با وام ازدواج مطلع شوید.

به منظور حمایت از قانون جوانی جمعیت در لایجه بودجه سال ۱۴۰۳، وام ازدواج برای جوانان پسر زیر ۲۵ سال و دختران زیر ۲۳ سال، مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان (زوجین ۷۰۰ میلیون تومان) و برای افراد بالای ۲۵ سال، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان (زوجین ۶۰۰ میلیون تومان) خواهد بود. علاوه بر این، بر اساس ماده ۵۰ قانون جامع ایثارگران، به فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان دو برابر (۶۰۰ میلیون تومان) و اگر زوجین هر دو از خانواده ایثارگران باشند، یک میلیارد و دویست میلیون تومان تعلق خواهد گرفت. همچنین اگر زوجین زیر ۲۵ سال باشند، یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

پیشنهاد می کنیم به صفحه مبلغ وام ازدواج که به من تعلق می گیرد چقدر است؟ نیز سر بزنید.

پیش‌بینی اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ به کل مبلغ وامی که دریافت می‌کنید بستگی دارد:

اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ برای متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی را دارد، ماهانه حدود دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان است.
اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ برای متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی را دارد، ماهانه حدود سه میلیون و ۱۹۰ هزار تومان است.
اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ در حالتی که یکی از زوجین تسهیلات ۳۵۰ میلیونی و آن یکی تسهیلات ۳۰۰ میلیونی بگیرد، به بیش از پنج میلیون و ۹۱۰ هزار تومان تبدیل می‌رسد و این هزینه برای متقاضیانی که به صورت هم‌زمان امکان دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی را داشته باشند، حدودا شش میلیون و ۳۷۰ هزار تومان خوهد بود.

نکته ۱: اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ به شرطی براساس موارد گفته‌شده در بالا است که مثل سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مدت بازپرداخت اقساط ۱۰ ساله باشد.

نکته ۲: این احتمال وجود دارد که مدت بازپرداخت اقساط به ۱۲ سال افزایش پیدا کند. در این صورت، مبلغ اقساط وام ازدواج کمتر می‌شود و مثلا به‌جای اقساط دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومانی بابت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی، باید ماهانه تقریبا دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان به بانک قسط پرداخت کرد.

محاسبه اقساط ماه‌های خاص

احتمالا می‌دانید که اقساط وام ازدواج در برخی از ماه‌ها متفاوت است. مثلا متقاضی‌ای که امکان دریافت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی را دارد و بابت آن باید ماهانه حدود دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان قسط بدهد، در همان ماه اول باید قسط ۱۲ میلیون تومانی بپردازد. این قسط در ماه سیزدهم، یعنی ماه اول سال دوم، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در ماه بیست‌وپنجم، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود. این عدد در ماه ۱۰۹، یعنی اولین ماه از آخرین سال بازپرداخت اقساط، به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد و نهایتا متقاضی بعد ۱۰ سال ۳۷۸ میلیون تومان به بانک برمی‌گرداند.

برای آن دسته از متقاضیانی که به شکل هم‌زمان فرصت دریافت تسهیلات ۳۵۰ میلیونی را دارند، اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ در ماه اول شامل دو قسط ۱۴ میلیون تومانی می‌شود و در مجموع برای هر دو زوج این رقم به عدد شگفت‌انگیر ۲۸ میلیون تومان می‌رسد. نهایتا هر دو متقاضی به‌شکل جداگانه باید بعد از ۱۰ سال حدود ۴۲۷ میلیون تومان به بانک برگردانند.

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا