اشتراک گذاری

خبر مهم درباره وام ازدواج سال ۱۴۰۳ + زوجین حتما بخوانند

بدون دیدگاه

 25 دی , 1402

خبر مهم درباره وام ازدواج سال ۱۴۰۳ + زوجین حتما بخوانندزوجین آخرین اخبار را درباره وام ازدواج سال ۱۴۰۳ در متن زیر بخوانند. تعداد متقاضیانی که در ۹ ماه ابتدایی امسال موفق به دریافت وام ازدواج شدند، نسبت به دوره مشابه پارسال آب رفته است. ۳۱ درصد متقاضیان هنوز در صف دریافت ایستادند.

مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ احتمالا با رشد ۶۵ درصدی درمقایسه با امسال به حداقل نفری ۳۰۰ میلیون می‌رسد. افزایش مبلغ وام ازدواج به‌خودی‌خود خبر مسرت‌بخشی است، اما آماروارقامی که بانک مرکزی از نحوه تخصیص تسهیلات در ۹ ماه ابتدایی امسال منتشر کرده، می‌تواند تصویری بدون روتوش از وام ازدواج برای عروس و داماد‌ها باشد. بااینکه امسال مبلغ وام ازدواج مثل سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده، اما در ۹ ماه ابتدایی تعداد متقضیانی که موفق به دریافت تسهیلات شدند، درقیاس با مدت مشابه پارسال آب رفته است. حدود ۳۱ درصد افرادی که امسال چشم‌انتظار دریافت وام ازدواج بودند، همچنان در صف بانک‌ها قرار دارند و از زمان انتشار خبر‌هایی درباره افزایش مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳، یکسری از کارشناسان نسبت به کمبود منابع بانک‌ها و احتمال افزایش صف وام ازدواج در سال آینده هشدار می‌دهند.

مبلغ وام ازدواج امسال به رسم سال‌های گذشته افزایش پیدا کرد و کف آن از نفری ۱۲۰ میلیون در سال ۱۴۰۱ به ۱۸۰ میلیون در سال ۱۴۰۲ رسید. همین اتفاق قاعدتا در افزایش حجم ریالی تسهیلات پرداخت‌شده تاثیر گذار بوده و حالا بخشی از رسانه‌ها از آن به‌عنوان دستاوردی در حوزه پرداخت وام قرض‌الحسنه یاد می‌کنند. با این حال آمار و ارقام رسمی حاکی از کاهش جزیی متقاضیانی دارد که نسبت به سال گذشته موفق به دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج شدند.

وام ازدواج در ۹ ماه ابتدایی امسال براساس آمار‌های ارائه شده توسط بانک مرکزی، از سوی ۲۸ بانک و موسسه مالی به ۶۱۸ هزار و ۷۷۹ نفر رسیده که این عدد درقیاس با مدت مشابه سال ۱۴۰۱ از کاهش تقریبا ۲۲ هزار نفری حکایت دارد. از ابتدای سال گذشته تا پایان آذر ۱۴۰۱ تعداد متقاضیان خوش‌شانسی که موفق به دریافت وام ازدواج شده بودند، به بیش از ۶۴۰ هزار نفر رسید. جدای این حرف‌ها عامل دومی که می‌تواند در محاسبه شانس دریافت وام برای عروس و داماد‌ها مهم باشد، توجه به صف دریافت‌کننده‌هاست.

وام ازدواج تا پایان ۹ ماه ابتدایی امسال به ۳۰ درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات تعلق نگرفته است. بانک مرکزی اخیرا گزارشی تحت‌عنوان آمار دریافت کنندگان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از تاریخ اول فروردین تا پایان آذر امسال منتشر کرده که براساس آن باوجود دریافت این تسهیلات توسط ۶۱۸ هزار و ۷۷۹ نفر، ۲۸۰ هزار و ۵۴۳ نفر همچنان در صف قرار دارند.

وام ازدواج به این ترتیب تا الان فقط شامل ۶۹ درصد متقاضیان شده و می‌توانیم ادعا کنیم قریب ۳۱ درصد از کسانی که به دریافت تسهیلات دلخوش بودند، هنوز موفق به اخذ وام ازدواج نشدند.

وام ازدواج به‌عنوان مثال بیشتر از هر بانک دیگری در ۹ ماه ابتدایی امسال توسط بانک ملت پرداخت شده است. ۱۱۶ هزار و ۷۸۸ نفر در ۹ ماه ابتدایی امسال توانستند از طریق بانک ملت به تسهیلات ازدواج برسند، اما طبق داده‌های رسمی همزمان ۳۹ هزار و ۹۴۳ نفر، یعنی ۲۵ درصد از متقاضیان وام ازدواج در بانک ملت همچنان دندان روی جگر گذاشتند و منتظر دریافت پیامک از بانک هستند.

اقساط وام ازدواج در سال آینده از ماهی یک میلیون و ۶۳۶ هزار تومان به ماهی دو میلیون و ۷۲۷ هزار تومان می‌رسد

وام ازدواج توسط بانک ملی در مدتی که درباره آن صحبت می‌کنیم، به دست تقریبا ۱۱۲ هزار نفر رسیده و آنطرف طبق آمار‌هایی که بانک مرکزی تایید کرده، از هر پنج نفر یک نفر در صف ایستاده است.

مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ احتمالا به نفری ۳۰۰ میلیون می‌رسد. اگر عروس زیر ۲۳ سال و داماد کمتر از ۲۵ سال داشته باشند، شامل تسهیلات ۳۵۰ میلیونی می‌شوند. اقساط وام ازدواج ۱۴۰۳ در ماه‌های عادی برای متقاضی ۳۰۰ میلیونی ماهی دو میلیون و ۷۲۷ هزار تومان و برای متقاضی ۳۵۰ میلیونی ماهی سه میلیون و ۱۸۱ هزار تومان خواهد بود

افزایش مبلغ وام ازدواج و دردسر بانک‌ها و متقاضیان
مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ براساس اظهارات نمایندگان کمیسیون تلفیق قرار است درقیاس با سال گذشته رشد ۶۶ درصدی داشته باشد و دست‌کم ۱۸۰ میلیون تومان دست عروس یا داماد را بگیرد. همین اتفاق طبق روال سال‌های گذشته می‌تواند برای بانک‌ها و موسسات مالی در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه دردسرآفرین باشد. در همین چند روزی که از انتشار خبر افزایش مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ می‌گذرد، دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری و معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان به‌شکل جداگانه درباره افزایش مبلغ وام ازدواج موضع گرفتند و هشدار دادند.

محمدرضا مشیدی به‌عنوان دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی ادعا کرده حجم سپرده‌های قرض‌الحسنه مردم پایین آمده و به همین دلیل صف دریافت وام ازدواج طولانی شده است. دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری می‌گوید: افزایش وام ازدواج برای جوانان گام خوب و موثری است، ولی این تصمیم باید جامع و با در نظر گرفتن تمام موانع موجود باشد. افزایش وام به تنهایی راه حل مناسبی برای جوانان در شرف ازدواج نیست و حتی ممکن است مشکلات بیشتری را برای آن‌ها به وجود آورد.

افزایش مبلغ وام ازدواج از یک طرف دیگر قاعدتا منجر با بالا رفتن اقساط می‌شود. همین امسال که مبلغ وام ازدواج نفری ۱۸۰ میلیون تومان بود، متقاضی باید در ماه‌های عادی یک میلیون و ۶۳۶ هزار تومان به بانک برمی‌گرداند، اما با افزایش مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ به ۳۰۰ میلیون تومان، رقم اقساط ماهانه در ماه‌های عادی به دو میلیون و ۷۲۷ هزار تومان تبدیل می‌شود.

 

ثبت نام وام ازدواج

ارتباط با تنها مرکز پشتیبانی وام ازدواج و فرزند اوری :
02191090049
از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما هستیم

اینستاگرام کندو

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا