ارتباط با تنها مرکز پشتیبانی وام ازدواج و فرزند اوری :
02191090049
از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما هستیم

 

دستور رئیس‌جمهور به بانک مرکزی:

صف وام ازدواج تا پایان تابستان صفر شود

در نامه رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور خطاب به رئیس‌‌کل بانک مرکزی دستور آیت‌الله رئیسی در مراسم گرامیداشت هفته ملی ازدواج مبنی بر به صفر رسیدن صف متقاضیان وام ازدواج تا پایان تابستان امسال ابلاغ شده است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی اواخر ماه گذشته و در مراسم گرامیداشت هفته ازدواج دستورات ویژه‌ای از جمله به صفر رسیدن صف متقاضیان وام ازدواج تا پایان تابستان را برای تسهیل ازدواج جوانان مقرر کرد که در نامه رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور خطاب به رئیس‌کل بانک مرکزی این دستورات ابلاغ شده است.

در این نامه خطاب به محمدرضا فرزین، رئیس ‌بانک مرکزی اجرای ۵ مورد مقرر شده از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شده که عبارتند از:

۱- کلیه اختلالات ایجاد شده برای پرداخت وام‌های ازدواج مرتفع شود.
۲- مصوبات شورای عالی جوانان درخصوص زمان معرفی متقاضیان به شعب رعایت و بانک‌ها موظف‌اند ظرف پانزده روز ثبت‌نام‌کنندگان را به شعب ارجاع دهند.
۳- شعب بانک‌ها فراتر از دستورالعمل‌ها در اخذ تضمین‌ها سخت‌گیری نکنند.
۴- صف متقاضیان وام قرض‌الحسنه ازدواج تا پایان تابستان سال جاری باید به صفر برسد.
۵- بانک‌ مرکزی موظف به پیگیری مدیران متخلف در این زمینه می‌باشد.
در ادامه این نامه آمده است: مقتضی است به منظور رفع مشکلات جوان، برنامه‌ریزی و اقدام عاجل معمول و نتیجه جهت استحضار ارسال گردد.
تأکید بر پیگیری اجرای سریع‌تر برنامه‌های توسعه بندر چابهار و تکمیل مسیر شمال-جنوب
رئیس‌جمهور همچنین دیروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر، این عید را مناسبتی انسان‌ساز، تکمیل جریان رسالت
و نقطه عطف امامت توصیف کرد که در کنار قرآن دو رکن هدایت و معرفی راه کمال انسانیت هستند.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه قرآن جلوه نورانیت حضرت حق برای شناساندن راه هدایت بشر است، تلاش برای خاموش کردن این جلوه نور الهی را، جنایتی هولناک علیه انسانیت دانست.
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با ‌اشاره به نشست روز گذشته سران کشورهای عضو پیمان‌ شانگهای و اظهارات سران برخی کشورها درباره «اهمیت و جایگاه بندر چابهار» در اتصال منطقه آسیای مرکزی به آب‌های آزاد، مسئولان دستگاه‌های مرتبط را به پیگیری جدی‌تر و سریع‌تر اجرای برنامه‌های توسعه بندر چابهار و نیز تکمیل مسیر شمال- جنوب فراخواند.
رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت فعال‌تر کردن «کمیسیون‌های مشترک همکاری با سایر کشورها» به‌ عنوان محملی برای بررسی راهکارهای تقویت و ارتقای روابط، با کشورهای دوست، همسایه و همسو، از برگزاری سومین نشست سه‌جانبه ایران، هند و روسیه در تهران که روز گذشته با هدف تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال- جنوب برگزار شد و توافقات سازنده‌ای در این زمینه داشت، قدردانی کرد. رئیس‌جمهور در بخش پایانی سخنانش از تلاش‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای پیگیری پرونده شهادت سردار سلیمانی در مراجع حقوقی بین‌المللی تشکر و با تاکید بر ضرورت پیگیری جدی و دقیق این پرونده، تصریح کرد: شهید سلیمانی یک شخصیت شناخته‌شده ملی و بین‌المللی است و در چنین پرونده‌ای که وضعیت تا این حد واضح و روشن است و قاتل به شکل علنی به عمل خود اقرار کرده، هرگونه بی‌توجهی دادگاه فقط باعث بی‌آبرویی آن مرجع قضایی خواهد شد.
رئیسی همچنین با ‌اشاره به برگزاری جشن مردمی عید بزرگ غدیر در کشور و جلوه‌های بسیار زیبای گرامیداشت مردمی عید غدیر تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز در بزرگداشت این مناسبت در کنار مردم هستند.

لینک ثبت نام وام ازدواج

ارتباط با تنها مرکز پشتیبانی وام ازدواج و فرزند اوری :
02191090049
از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما هستیم