اشتراک گذاری

وام ازدواج و فرزند آوری

پرداخت وام ازدواج و فرزند‌آوری به حدود ۸۰۰ هزار متقاضی

بدون دیدگاه

 9 مهر , 1402

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون به ۷۹۹ هزار و ۵۷۸ متقاضی وام ازدواج و فرزند بیش از ۱۰۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.

مهدی صحابی اظهار کرد: در راستای قانون حمایت از جوانی جمعیت از ابتدای سال جاری تا هشتم مهرماه، شبکه بانکی کشور به ۴۲۶ هزار و ۴۰ نفر از متقاضیان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۸۶.۷ همت پرداخت کرده که این میزان رشد ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

صحابی افزود: همچنین در سال جاری تاکنون ۳۷۳ هزار و ۵۳۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزند به مبلغ ۲۳.۰۱ همت به متقاضیان پرداخت شده که این میزان رشد ۴۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در ادامه با اشاره به اقدامات و عملکرد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند پرداختی در شش ماهه ابتدای سال جاری توسط شبکه بانکی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای قوانین بودجه سنواتی و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ابلاغ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در ابتدای سال صورت گرفته و از ابتدای سال جاری تاکنون بخش اعتباری بانک مرکزی به صورت ساعت به ساعت بر سامانه رصد و نظارت داشته است؛ به نحوی که در تمامی استان‌ها و شهرستان‌های کشور همواره هفت بانک فعال جهت ثبت نام متقاضیان در سامانه وجود داشته باشد.

وی افزود: براین اساس، از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، تعداد ۴۱۰.۱۵۰ نفر از متقاضیان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۵‌/۸۳ همت که توسط شبکه بانکی پرداخت شده را دریافت کرده‌اند که این میزان رشدی ۲۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد. صحابی گفت: باتوجه به تاکیدات ریاست محترم جمهور بر اولویت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و لزوم تسهیل و تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان در صف بانک‌ها، «بسته نظارتی‌‌- اعتباری تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج »در تاریخ ۲۰‌‌/۰۳‌‌/۱۴۰۲ تدوین و به بانک‌های عامل ابلاغ شده و هر دوهفته بر اجرای آن نظارت و درصورت مشاهده عقب ماندگی در اعطای تسهیلات مزبور از سوی بانک‌های عامل، به بانک‌های عامل با عملکرد ضعیف‌تر تذکر داده شد.

براساس بسته ابلاغی، شبکه بانکی مکلف شد طی مدت سه ماه از اجرای طرح موصوف (۲۰‌‌/۰۳‌‌/۱۴۰۲ لغایت ۲۰‌‌/۰۶‌‌/۱۴۰۲) ضمن جبران عقب ماندگی بانک‌های عامل در پرداخت سهمیه ماهانه ابلاغی اقدام کنند. وی افزود: در پایان زمان مذکور عملکرد شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات ازدواج به صورت چشمگیری افزایش یافت به‌طوری که از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۲۰‌‌‌‌/۰۶‌‌‌‌/۱۴۰۲ تعداد تسهیلات پرداختی به میزان ۳۸۲.۳۳۵ فقره و به مبلغی بالغ بر ۷۷۷.۱۸۵ میلیارد ریال است که نسبت به بازه زمانی مشابه خود در سال ۱۴۰۱ به میزان ۲۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین تعداد متقاضیان در صف تا تاریخ ۲۰‌/۰۶‌/۱۴۰۲ کاهش یافته که نشان‌دهنده اهتمام و همکاری شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان است. عملکرد تسهیلات پرداختی قرض‌الحسنه ازدواج در تاریخ ۲۰‌‌‌‌/۰۶‌‌‌‌‌/۱۴۰۲ نسبت به تاریخ ابلاغ بسته یادشده به میزان ۲۱۰ درصد در مبلغ و ۱۸۹ درصد در تعداد رشد داشته است که این مهم نیز با همکاری شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات مذکور محقق شده است. وی گفت: نظر به سهمیه تعیین شده برای شبکه بانکی جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج طی سه ماه یاد شده با توجه به عملکرد تسهیلات ازدواج در مقطع زمانی مذکور، شبکه بانکی به میزان ۳۸ درصد بیش از سهمیه تعیین شده تسهیلات ازدواج پرداخت کرده‌اند و شبکه بانکی ضمن جبران عقب ماندگی خود در اعطای تسهیلات مزبور از سهمیه تعیین برای شش ماهه ابتدای سال جاری نیز تسهیلات بیشتری به متقاضیان مشمول پرداخت کرده‌اند.

صحابی با بیان اینکه در خصوص تسهیل و تسریع در اخذ تضامین مکاتباتی با بانک‌های عامل صورت پذیرفته است و طی آن بانک‌ها ملزم به اخذ تضامین از متقاضیان در چارچوب قانون بودجه سال جاری شده‌اند، گفت: در سال جاری تا پایان شهریور ماه تعداد ۳۵۹.۰۱۲ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری به مبلغ ۲۲.۲ همت به متقاضیان مشمول توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است که این میزان رشد ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. همچنین مکاتباتی درخصوص تسریع در پرداخت تسهیلات مذکور و تسهیل در اخذ تضامین با شبکه بانکی شده است.

 

ثبت نام وام ازدواج و فرزند آوری

 

ارتباط با تنها مرکز پشتیبانی وام ازدواج و فرزند اوری :
02191090049
از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما هستیم

 

اینستاگرام کندو

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا