اشتراک گذاری

شرایط جدید ضامن وام ازدواج ! با سیمکارت وام بگیرید!

بدون دیدگاه

 27 دی , 1400

وام ازدواج هر بانکی را که میخواهید فوری از اینجا دریافت کنید 

رییس بانک مرکزی گفت : در این طرح درصدد هستیم تا فرد حتی با سیم کارت تلفن همراه خود به عنوان وثیقه بتواند انواع وام از قبیل وام از ازدواج دریافت کند. یارانه یا سهام عدالت هر فرد هم می‌تواند به عنوان وثیقه لحاظ شود.
رییس کل بانک مرکزی گفت: افزایش حجم و قیمت فروش نفت و فرآورده‌های نفتی و همچنین افزایش درآمدهای مالیاتی منابع درآمدی دولت را بهبود داده است که نوید بخش بهتر شدن شرایط اقتصادی و کاهش نرخ رشد تورم است.

وی افزود: حتما سیستم بانکی اشکالاتی دارد اما خدمات سیستم بانکی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد به طوریکه تقریبا پروژه‌ای در کشور نداریم که سیستم بانکی در تامین مالی آن حضور نداشته باشد.

صالح آبادی با اشاره به این که تا کنون ۱۲ هزار میلیارد تومان وام ودیعه مسکن پرداخت شده است ادامه داد: در موضوع تسهیلات ودیعه مسکن میزان تقاضا بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است اما میزان منابع آن ۱۵ هزار میلیارد تومان است. منابع سیستم بانکی محدود است و هدایت این منابع به سمت اهداف مورد نظر بسیار مهم است.

پرداخت  ۶۸ هزار میلیارد تومان وام ازدواج 

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به این که از ابتدای سال تا کنون ۶۸ هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شده است. افزود: تا پایان سال نیز پیش‌بینی می‌شود ۱۲ هزار میلیارد تومان دیگر وام ازدواج پرداخت شود.

وی همچنین گفت: به دنبال تسهیل اخذ وام‌های خرد با نظام اعتبار سنجی هستیم. کسی که رتبه اعتباری خوبی دارد باید بتواند به راحتی وام دریافت کند. اعطای وام با نظام جدید اعتبارسنجی بسیار اهمیت دارد.

صالح آبادی افزود: به دنبال این هستیم که حتی مردم بتوانند سیم‌کارت، یارانه و سهام‌عدالت را به عنوان وثیقه وام قرار دهند. شرایطی را فراهم می‌کنیم که مردم در سال آینده در اخذ وام‌های خرد احساس آرامش داشته باشند.

اینستاگرام وام ازدواج کندو را از اینجا دنبال کنید

صالح آبادی، رییس کل بانک مرکزی  افزود:  بانک‌ها طبق قانون رفع موانع تولید نباید بنگاه‌داری کنند. دستورالعمل تملک دارایی‌ها برای رفع بنگاه‌داری بانک‌ها در شورای پول و اعتبار در حال بررسی است. بانکها به هیچ وجه حق تعطیلی بنگاه‌های تولیدی را ندارند.

وی گفت: برای رفع مشکل بنگاه‌های تولیدی روش‌هایی از امهال تسهیلات درنظر خواهیم گرفت. چون منابع نقدی بانکها محدود است برای تامین مالی بنگاه‌ها از روش جدید تامین مالی زنجیره‌ای و به بیان دیگر ابزار اعتباری استفاده خواهیم کرد. تامین مالی زنجیره‌ای مشکل تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی را رفع می‌کند.

صالح آبادی گفت: اصلاح قانون بانک مرکزی و اصلاح قانون پولی و بانکی امروز یک ضرورت است و در تعامل دولت و مجلس در دست بررسی قرار دارد. دغدغه بانکداری اسلامی بسیار مهم است. در بحث بانکداری اسلامی هم ساختارها باید اصلاح شود و هم ابزارها باید بازنگری شود.

صالح آبادی ادامه داد: تحقق بانکداری بدون ربا جزو اهداف اصلی ماست و اجرایی خواهد شد. آموزش کارکنان بانکی برای اجرای بانکداری بدون ربا بسیار مهم است و در دستور کار قرار گرفته شده است.

رییس بانک مرکزی در ادامه گفت: قراردادن یک نسخه از قرارداد وام به وام‌گیرنده قدمی برای محاسبات درست تسهیلات است. اگر برای حق و حقوق کسی در سیستم بانکی مشکل ایجاد شود بانک مرکزی با مکانیزم‌های نظارتی ورود خواهد کرد.

رییس کل بانک مرکزی گفت: حجم و قیمت فروش نفت نسبت به قبل بسیار بیشتر شده است. وضعیت ذخایر ارزی کشور قابل قبول است. با فرض تداوم تحریم‌ها، با توجه به برنامه‌ریزی‌ها باز هم وضعیت اقتصادی سال آینده بهتر خواهد بود.

وی با اشاره به این که ۷۰ درصد کارتخوان‌ها تعیین تکلیف شده‌اند افزود: تا پایان سال کارتخوانی نخواهیم داشت که ساماندهی نشده باشد. کسانی که کارتخوان در اختیار دارند حتما باید پرونده مالیاتی داشته باشند. دستگاه کارتخوان کسانی که از قانون تمکین نکنند حتما قطع خواهد شد. بانک مرکزی برای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی با سازمان امور مالیاتی کاملا هماهنگ است.

 

ثبت نام فوری وام ازدواج

دیدگاه ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا