ارتباط با تنها مرکز پشتیبانی وام ازدواج و فرزند اوری :
02191090049
از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما هستیم

طبق  آمار دریافتی از سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از ابتدای سال 1395تا تاریخ 21مهرماه تعداد 404هزار و 500نفر تسهیلات به مبلغ 34861 .میلیارد ریال پرداخت شده است.

تعداد نفرات متقاضی وام ازدواج چند نفرند؟
تا 21 مهرماه تعداد696.569 نفر متقاضی در صف دریافت وام ازدواج قرار دارند که از این تعداد 342.790 نفر از در مرحله تکمیل پرونده و انعقاد قرارداد جهت اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قرار دارند.
بر اساس این گزارش حسب مفاد تبصره 29 قانون بودجه سال جاری بانکهای عامل موظفند با استفاده از محل منابع سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز و جاری خود نسبت به تخصیص اعتبار برای اعطای تسهیلات ازدواج اقدام کنند.

چند نفر از متقاضیانی که برای دریافت وام ازدواج ثبت نام انجام دادند موفق به دریافت ئام نشده اند؟
در سال های گذشته کلیه متقاضیانی که نسبت به ثبت نام در سامانه اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در مهلت مشخص شده اقدام کرده و همچنین پس از تعیین شعبه از سوی بانک عامل نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنین و تامین وثایق کافی در زمان تعیین شده اقدام کرده باشند، موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

کدام بانک ها وام ازدواج پرداخت می کنند؟
تا ابتدای سال 1395 تعداد 27 بانک (شامل بانکهای ملی ایران، سپه، پست‌بانک‌ایران، کشاورزی، مسکن،توسعه تعاون، ملت، صادرات ایران، تجارت، رفاه کارگران، پارسیان، اقتصادنوین، سامان، پاسارگاد، آینده، انصار، ایران زمین، دی، حکمت ایرانیان، شهر، قوامین، قرض الحسنه مهر ایران، رسالت، گردشگری، کارآفرین و موسسات ملل و کوثر) در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج عضو بوده‌اند.اما حسب مفاد تبصره 29 قانون بودجه سال جاری کل کشور مبنی بر اینکه کلیه بانکها و موسسات اعتباری کشور مکلف به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از محل منابع سپرده‌های قرض‌الحسنه و جاری خود هستند، با عنایت به لزوم اتصال بانکها به سامانه مربوطه، بانک سینا از 24 مردادماه به سامانه ازدواج متصل شد و عضویت سایر بانکهای عامل نیز از سوی بانک مرکزی در دست بررسی و پیگیری است.
فاصله زمانی دریافت وام از زمان ثبت در سامانه چقدر است؟
با توجه به تعداد متقاضیان در صف بانکها و همچنین میزان منابع سپرده‌های قرض الحسنه و جاری موجود در استان ها، شهرها و شعب بانکها و همچنین مدت زمان تکمیل مدارک از سوی متقاضی(به مدت 2 ماه)، تخمین فاصله زمانی دریافت تسهیلات از زمان ثبت متقاضیان امکان‌پذیر نیست. اما با توجه به تاکید و پیگیری عملکرد بانکها از سوی این بانک، سیستم بانکی کشور نهایت تلاش و اهتمام خود را جهت تسریع در اعطای تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط که نسبت به ثبت نام بهنگام در سامانه و تکمیل مدارک در بانک اقدام کرده باشند، می‌کند.

فعال‌ترین بانک ها در پرداخت وام ازدواج کدامند؟
درخصوص معرفی بانک‌های فعال در زمینه ارائه تسهیلات بیشتر و به موقع ازدواج به جوانان، ضمن اینکه خاطرنشان می سازد کلیه بانکهای عامل کشور با پیگیری بانک مرکزی، سعی در پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان در حداقل زمان ممکن دارند، از میان آنها می‌توان به ترتیب بانکهای ملی ایران، ملت و تجارت از میان بانکهای‌دولتی وخصوصی‌شده و بانکهای قرض‌الحسنه مهر ایران و پارسیان از میان بانکهای خصوصی به لحاظ بیشترین تعداد و مبلغ تسهیلات پرداختی در سامانه یاد شده، در سال 1394 و شش ماهه اول سال 1395 در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج نام برد/اقتصاد انلاین

چنانچه در روند ثبت نام وام ازدواج دچار مشکل شده اید ، میتوانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید و ثبت نام خود را به راحتی انجام دهید
لینک ثبت نام وام ازدواج فوری

ارتباط با تنها مرکز پشتیبانی وام ازدواج و فرزند اوری :
02191090049
از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما هستیم