اشتراک گذاری

وام فوری 300 میلیونی با بازپرداخت 10 ساله | وام فوری با اقساط ماهی 2 و نیم میلیون برای این افراد

2 دیدگاه

 16 دی , 1402

یکی از عوامل تعیین‌کننده مبلغ وام سن زن و شوهر است. زن و شوهرهای جوانی که در اوایل دهه‌ی ۲۰ زندگی‌شان هستند، نفری ۲۲۰ میلیون تومان وام می‌گیرند. در صورتی‌که سن یکی از زوجین بیشتر از این بازه باشد، حداکثر ۱۸۰ میلیون تومان وام می‌گیرد. بنابراین، در این شرایط زن و شوهر می‌توانند ۳۶۰ میلیون تومان وام بگیرند. توجه کنید که وام ۲۲۰ میلیون تومانی فقط به دامادهای زیر ۲۵ سال و عروس‌های زیر ۲۳ سال داده می‌شود. اگر سن شما و همسرتان در این بازه قرار نمی‌گیرد، هر دو ۱۸۰ میلیون تومان می‌گیرند.

مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ احتمالا به حداقل نفری ۳۰۰ میلیون تومان می‌رسد. اگر عروس و داماد شرایط سنی خاصی داشته باشند، مبلغ وام ازدواج به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند، اما متقاضیانی که چشمشان به این تسهیلات است باید در بهترین حالت تا بهار سال آینده و ابلاغ دستورالعمل نهایی به بانک‌ها، دندان روی جگر بگذارند.

برخی از بانک‌ها و موسسات مالی در برخی کشورها وام ازدواج ارائه می‌دهند. این وام‌ها معمولاً به منظور کمک به جوانان در تشکیل خانواده و هزینه‌های مربوط به ازدواج اعطا می‌شوند.
وام ازدواج معمولا به همه متقاضیان تعلق نمی‌گیرد. مثلا در سال ۱۴۰۰ حدود ٨٨ درصد از کل متقاضیان موفق به دریافت وام ازدواج شدند و در ۹ ماه ابتدایی امسال تقریبا نیمی از متقاضیانی که برای دریافت وام ازدواج اقدام کردند، در صف انتظار قرار دارند. اقساط وام ازدواج و ماه‌های استثنایی یکی دیگر از حقایقی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد و طبق فرمولی که وجود دارد، می‌تواند در همان ماه اول برای عروس و داماد ۲۸ میلیون تومان هزینه‌تراشی کند.
ابلاغ دستورالعمل وام ازدواج ۱۴۰۳؛ بهار سال آینده

مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ طبق روال سال‌های گذشته افزایش پیدا می‌کند و سال آینده احتمالا حداقل ۳۰۰ میلیون تومان دست عروس و داماد را می‌گیرد، اما متقاضیانی که دنبال این تسهیلات هستند باید دست‌کم تا بهار سال آینده منتظر بمانند.

مبلغ وام ازدواج و اخبار و حواشی آن معمولا این موقع سال مورد توجه رسانه‌ها و متقاضیان قرار می‌گیرد، اما چندوچون آن به‌شکل دقیق در اسفندماه مشخص می‌شود و ابلاغ دستورالعمل نهایی به بهار سال بعد موکول خواهد شد.

مبلغ وام ازدواج در سال جاری به‌عنوان مثال درحالی از ۱۸۰ به ۳۰۰ میلیون تومان ارتقا پیدا کرد که میزان دقیق آن در جلسه علنی روز ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و نهایتا دستورالعمل نهایی روز هفتم فروردین توسط بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ شد. با این اوصاف متقاضی که تا قبل از نهایی‌شدن ماجرای وام ازدواج ۱۴۰۳ به شعب بانک‌ها می‌رود و موفق به دریافت تسهیلات می‌شود، مشمول وام ازدواج ۱۴۰۲ خواهد بود و مثلا به‌جای تسهیلات ۳۰۰ میلیونی، ۱۸۰ میلیون دریافت می‌کند.
وام ازدواج به همه متقاضیان تعلق نمی‌گیرد

وام ازدواج معمولا به همه متقاضیان تعلق نمی‌گیرد. بااینکه آمار دقیقی از کل متقاضیان سالانه وام ازدواج وجود ندارد، اما داده‌های بانک مرکزی از آمار دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه نشان می‌دهد تعداد کسانی که در سال ۱۴۰۱ موفق به اخذ وام ازدواج شدند، حدود ٣٠ هزار نفر نسبت به سال ۱۴۰۰ تقلیل پیدا کرده است.

وام ازدواج طبق گزارش‌های بانک مرکزی در سال ۱۴۰۱ به دست ۸۹۶ هزار و ۵۲ نفر رسیده درحالی که بانک‌ها سال ۱۴۰۰ قادر به پرداخت این تسهیلات به ۹۲۴ هزار و ۱۴۴ نفر شدند.

وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ شامل ٨٨ درصد از مجموع متقاضیان شده است و آن سال حدود ۱۲۰ هزار نفر در دریافت وام ازدواج ناکام ماندند. در هشت ماه ابتدایی پارسال از بین تقریبا ٩٧٠ هزار نفری که دنبال وام ازدواج بودند، حدود ۴٩٠ هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند و همه این حرف‌ها مشخص می‌کنند، متقاضیان وام قرض‌الحسنه ازدواج برای مدتی که واقعا مشخص نیست، در صف انتظار قرار می‌گیرند.
۴۶ درصد متقاضیان وام ازدواج در صف انتظار

وام فوری ازدواج در سال جاری براساس آمارهای رسمی به ۶۱۸ هزار و ۷۷۹ نفر تعلق گرفته، اما بیش از ۲۸۰ هزار نفر به شکل همزمان در صف دریافت وام ازدواج ۱۴۰۲ حضور دارند.

وام ازدواج در سال جاری طبق گزارشی که از عملکرد ۹ ماهه بانک‌های مختلف منتشر شده، تا الان فقط به دست ۳۳۸ هزار و ۲۳۸ نفر رسیده که معادل ۵۴ درصد از کل متقاضیان برآورد می‌شود. به‌این ترتیب هنوز حدود ۴۶ درصد از متقاضیان وام ازدواج ۱۴۰۲ در صف انتظار قرار دارند.

وام ازدواج ۱۴۰۲ به‌عنوان مثال توسط بانک ملت در ۹ ماهی که پشت‌سر گذاشتیم دقیقا به ۱۱۶ هزار و ۷۸۸ نفر رسیده، اما ۳۹ هزار و ۹۴۳ نفر هم به صف انتظار وام ازدواج در بانک ملت اضافه شده‌اند. بانک ملی که از نظر حجم پرداخت تسهیلات شرایطی شبیه بانک ملت داشته و نسبت به سایر بانک‌ها حجم بیشتری را تحت‌عنوان تسهیلات قرض‌الحسنه واریز کرده، موفق به پرداخت تسهیلات به حدود ۱۱۲ هزار نفر شده است. با این وجود نزدیک ۳۵ هزار و ۵۰۰ نفر در صف دریافت وام ازدواج این بانک حضور دارند.

مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ با تصویب کمیسیون اجتماعی مجلس قرار است از نفری ۱۸۰ به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند و طبیعتا رقم اقساط آن نسبت به امسال بالاتر می‌رود. درصورت تصویب و نهایی شدن وام ۳۰۰ میلیونی ازدواج آنوقت اقساط آن از ماهی یک میلیون و ۶۳۶ هزار تومان در سال جاری به دو میلیون و ۷۲۷ هزار تومان در سال آینده افزایش پیدا می‌کند.

اقساط وام ازدواج برای عروس و دامادی که به شکل همزمان تسهیلات ۳۰۰ میلیونی را گرفتند، دوبرابر می‌شود و اگر متقاضی بتواند به‌لطف شرایط سنی به‌جای تسهیلات ۳۰۰ میلیونی، وام ۳۵۰ میلیونی دریافت کند، آنوقت رقم اقساط این تسهیلات به ماهی سه میلیون و ۱۸۱ هزار تومان می‌رسد.

اقساط وام ازدواج از طرف دیگر برای عروس و دامادی که به شکل همزمان واجد دریافت وام ۳۵۰ میلیونی هستند، به ماهی شش میلیون و ۳۶۲ هزار تومان تبدیل می‌شود.

ارتباط با تنها مرکز پشتیبانی وام ازدواج و فرزند اوری :
02191090049
از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما هستیم

دیدگاه ها

2 دیدگاه دربارهٔ «وام فوری 300 میلیونی با بازپرداخت 10 ساله | وام فوری با اقساط ماهی 2 و نیم میلیون برای این افراد»

  1. ایرج محمدی

    ایا کسی که در بهمن ماه 1402 برای وام ازدواج سبت نام کرده ولی واریزی ان سال 1403 هست چه مبلغی دریافت خواهد کرد

    1. باید با مبلغ 1403 واریزز بشه ولی سال های گذشته بعضی از این افراد با مبلغ سال گذشته واریز شد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا