تازه‌ترین مطالب…
بانک پارسیان بیش از 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در سه‌ماهه نخست امسال پرداخت کرد

بانک پارسیان بیش از 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در سه‌ماهه نخست امسال پرداخت کرد

بدون دیدگاه

 21 تیر , 1403

به نقل از خبرگزاری خبر آنلاین بانک پارسیان در راستای عمل به تعهدات و تکالیف قانونی، در نخستین فصل سال 1403، به حدود 6700 نفر از هموطنان بیش از 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در بخش‌های مختلف از جمله ازدواج، فرزندآوری، خودرو بنیاد شهید و امور ایثارگری، رفع نیازهای ضروری، و مسکن از طریق صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان پرداخت کرد.

این بانک با تأمین مالی واحدهای تولیدی و اقتصادی و مشارکت در طرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای کشور، همچنین با ترویج سنت نیک قرض‌الحسنه و توسعه خدمات بانکداری قرض‌الحسنه، یکی از استراتژی‌ها و اولویت‌های مهم خود را بر این موضوع متمرکز کرده است. هدف از این رویکرد، حمایت از اقشار کم‌درآمد و نیازمند جامعه و رفع نیازهای ضروری آن‌ها است، تا از این طریق بتواند نقش مهمی در بهبود شرایط اقتصادی جامعه، کمک به کاهش فقر و نابرابری‌ها، و توزیع عادلانه ثروت ایفا نماید.

شرایط تورمی کشور طی سال‌های اخیر موجب شده تا هزینه‌های ازدواج برای خانوارها افزایش چشم‌گیری یابد. وام ازدواج به عنوان یکی از ابزارهای مهم در تأمین نیازهای اولیه زوج‌های جوان، می‌تواند بخشی از بار هزینه‌های شروع زندگی مشترک را پوشش دهد و در کاهش نگرانی زوجین و خانواده‌های آن‌ها از مخارج زندگی مؤثر باشد. بانک پارسیان در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود و با هدف کاهش این دغدغه‌ها، با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه توانسته است از دغدغه‌های جوانان در امر ازدواج بکاهد و آن‌ها را با خیالی آسوده‌تر به زندگی مشترک هدایت کند. بانک پارسیان در سه‌ماهه نخست سال 1403 بیش از 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده است، و تعهدات اجتماعی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

این بانک که از بانک‌های برتر در پرداخت تسهیلات ازدواج به شمار می‌رود، در راستای تحکیم بنیان خانواده و تسهیل ازدواج جوانان، در سه‌ماهه نخست سال 1403 حدود 6،500 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده و 1،955 جوان ایرانی را به خانه بخت فرستاده است. علاوه بر این، بانک پارسیان در همین بازه زمانی، به‌منظور اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و رفع موانع و دغدغه‌های معیشتی خانواده‌ها در فرزندآوری، تعداد 3،355 فقره وام فرزندآوری به مبلغ 2،558 میلیارد ریال پرداخت کرده است.

تأمین نیازهای تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری و ویژه، و همچنین تعمیر یا ودیعه مسکن، نیز همواره در دستور کار صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان بوده است. به‌طوری‌که این بانک در سه‌ماهه نخست سال 1403 بیش از 1346 فقره تسهیلات به مبلغ بیش از 958 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده است. این اقدامات نشان از تعهد و مسئولیت‌پذیری بانک پارسیان در قبال جامعه و کمک به بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور دارد.

مطالب پیشنهادی:

دیدگاه ها

اسکرول به بالا