تازه‌ترین مطالب…

تاریخچه مبلغ وام ازدواج، از سال 1387 تا 1403

379 دیدگاه

 20 آذر , 1400

ما در این صفحه به مجموعه‌ای از اخبار و مطالب مربوط به تغییرات و تاریخچه مبلغ وام ازدواج، از سال 1387 تا سال 1403 می‌پردازیم، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی مبلغ وام ازدواج 1403 و برای محاسبه‌ی مبلغ وام ازدواج دریافتی به صفحه‌ی مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ چقدر است و چه مبلغی به من تعلق می گیرد؟ مراجعه فرمایید.

در این صفحه چه می‌خوانید؟

خبر 16 بهمن 1400 – وام ازدواج جوانان 150 میلیون تومان شد

براین اساس به هر یک زوجین که تاریخ عقد آنها از اول فروردین‌ماه سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۱ باشد ۱۲۰ میلیون وام ازدواج داده می‌شود مبلغ وام ازدواج برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال ۱۵۰ میلیون تومان است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ درباره وام فرزندآوری گفت: مبلغ وام فرزندآوری برای فرزند اول ۱۵ میلیون تومان، فرزند دوم ۲۵ میلیون تومان، فرزند سوم ۳۵ میلیون تومان، فرزند چهارم ۴۵ میلیون تومان و بیشتر از پنج فرزند ۵۰ میلیون تومان است.

متن کامل خبر

=========

خبر ۱۳ دی ۱۴۰۰ – وام ۵۰۰ میلیون تومانی برای زوج ها جوان بررسی شد

وحید یامین پور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در توئیتی نوشت:
رئیس محترم کمیسیون اجتماعی مجلس گفتند برای تشویق جوانان به ازدواج در حال بررسی وام ۵۰۰ میلیون تومانی هستیم.
سیاست‌های تشویقی خوب است. اما به موازات آن باید مانع زدایی از ازدواج به هنگام هم انجام شود.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفته بود بند الحاقی درباره وام ازدواج جوانان
در لایحه بودجه ۱۴۰۱ گنجانده شده است و براساس آن مبلغ وام ۱۵۰ میلیون تومان برای زوج و ۱۵۰ میلیون تومان
برای زوجه در نظر گرفته شده است، همچنین مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای پسران تا سن ۲۵ سالگی
و دختران تا سن ۲۳ سالگی علاوه بر ۱۵۰ میلیون تومان ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
=========

خبر ۲۳ آذر ۱۴۰۰ – افزایش وام ازدواج به ۱۵۰ میلیون تومان

تسنیم : عضو هیئت رئیسه مجلس گفت که نمایندگان پیشنهادی را برای افزایش مبلغ وام ازدواج به ۱۵۰ میلیون تومان منوط به شرایط سنی، مطرح کرده‌اند.

سید محسن دهنوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه مجلس، نوشت: ‏در جلسه‌ای با رئیس بانک مرکزی مقرر شد بانک‌ها به تکلیفی که مجلس در راستای پرداخت ‎وام ازدواج و تسهیل ضامن و وثائق قرار داده،عمل کنند.

وی افزود: پیشنهاد ما در روند بررسی لایحه بودجه 1401، افزایش مبلغ وام ازدواج به 120 میلیون تومان و 150 میلیون تومان، با درنظرگرفتن شرایط سنی است.

متن کامل خبر

=========

با توجه به این که مقدار مبلغ وام ازدواج همیشه ثابت نبوده است و در طول زمان تغییر کرده است و اکثرا سال به سال تغییر پیدا میکند همیشه برای زوج های جوان این سوال پیش میاد که مبلغ وام ازدواج چقدر می باشد.

خبر 29 دی 99 -وام ازدواج ۱۴۰۰ مبلغ ۷۰ و ۱۰۰ میلیون

براساس مصوبه اعضای کمیسیون در این جلسه در قالب تبصره 16 لایحه بودجه وام ازدواج در سال آینده 70 میلیون تومان و بازپرداخت آن 10 ساله خواهد شد.
طبق مصوبه اعضای کمیسیون زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آنها از یک فروردین 97 به بعد باشد مشمول دریافت وام ازدواج 70 میلیونی می‌شوند.
همچنین براساس این مصوبه زوج‌هایی که در آقایان سن‌شان کمتر از 25 سال و در خانم‌ها سن‌شان کمتر از 23 سال باشد می‌توانند از وام 100 میلیون تومانی با بازپرداخت 10 ساله بهر‌ه‌مند شوند.

خبر 1 دی 99 – تصویب وام ازدواج 100 میلیونی برای سال 1400

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با مصوبه امروز کمیسیون اجتماعی در جریان بررسی لایحه بودجه 1400 وام ازدواج در سال آینده 100 میلیون تومان خواهد شد.
همچنین، ولی اسماعیلی نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: امروز، در کمیسیون پیشنهادی مطرح کردم و خوشبختانه افزایش وام ازدواج از 50 به 100 میلیون تومان و همچنین، افزایش بازپرداخت از هفت سال به 10 سال با تسهیل در اخذ ضامن رای آورد.
خبر 18 فروردین 99 – آغاز ثبت نام وام ازدواج 100میلیونی با اقساط 10ساله
طبق اطلاعیه سامانه وام ازدواج بانک مرکزی مبلغ وام ازدواج برای کلیه کسانی که تاریخ عقد آن ها از 1 فروردین 97 به بعد است و تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده اند 70 میلیون برای هر یک از زوجین و با اقساط 120 ماهه خواهد بود. مبلغ هر قسط حدود 650 تا700 تومان و کارمزد آن 4میلیون تومان خواهد بود.
مبلغ وام ازدواج
خبر 28 دی 98 – وزیر ورزش و جوانان: وام70 میلیونی ازدواج از ابتدای سال 1400 پرداخت می شود.
سلطانی فر: بر اساس آنچه که در کمیسیون تلفیق مطرح شده و خوشبختانه به مرحله تصویب رسیده است رقم تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج که در سال 98-97 به رقم 50 میلیون تومان افزایش یافته بود باز هم افزایش یافته و این رقم به 70 میلیون تومان رسیده است.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مبلغ 70 میلیون تومان وام ازدواج برای هر یک از زوجین محسوب می‌شود، گفت: یعنی هر زوج صد و چهل میلیون تومان تسهیلات ازدواج دریافت خواهد کرد.
وی ادامه داد: این تسهیلات از سال 99 با بازپرداخت 4 درصد در مدت 10 سال ارائه خواهد شد.

خبر 9 دی 98 – کمیسیون تلفیق تصویب کرد : وام ازدواج سال 1400- 70میلیون تومان اقساط 10 ساله

در جلسه امروز عصر کمیسیون تلفیق مبلغ پیشنهادی دولت یعنی 50میلیون برای سال 1400رد شد و نمایندگان وام ازدواج 70 میلیونی با اقساط 120ماهه را تایید کردند.
احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر افزود: در نشست امروز این کمیسیون، افزایش وام ازدواج مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی اعلام کرد: با موافقت اعضای کمیسیون تلفیق، وام ازدواج از 50 میلیون تومان به 70 میلیون تومان افزایش یافت. بنابراین طبق مصوبه کمیسیون تلفیق وام ازدواج به هر زوج 70میلیون تومان و با باز پرداخت 10 ساله تعیین شد.
امیرآبادی افزود: بر اساس این مصوبه به هر یک از زوجین 70 میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد که جمعاً دو نفر می‌توانند 140میلیون تومان وام بگیرند. بانک مرکزی هم موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوجهایی که تاریخ عقد آنها بعد از 1397/1/1 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، با اولویت نخست پرداخت کند.

خبر 9 دی 98 – اعضای کمیسیون تلفیق در این که مبلغ وام ازدواج حتما افزایش خواهد داشت به اجماع رسیده اند

اعداد مختلفی مطرح است اما هم مبلغ و هم زمان بازپرداخت افزایش قابل توجه خواهد داشت تا تسهیلی در تشکیل خانواده صورت گیرد.

خبر 2 دی 98 – تصویب افزایش وام ازدواج به 70میلیون تومان و بازپرداخت 10ساله برای سال 1400 در کمیسیون اقتصادی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح بررسی‌های جلسه امروز کمیسیون متبوع خود از تصویب افزایش وام ازدواج از 50 میلیون تومان به 70میلیون تومان در این جلسه خبر داد.
به گزارش  ایسنا؛ سیده فاطمه ذوالقدر در خصوص جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون تبصره‌های ارجاعی در خصوص بودجه ۱۳۹۹ به کمیسیون فرهنگی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خبر 2 دی 98 – سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: میزان افزایش وام ازدواج برای سال 99 قطعی نیست

نمایندگان پیشنهادات متعددی برای افزایش وام ازدواج در سال آینده دارند، تصریح کرد: میزان افزایش وام ازدواج  فعلا مشخص نیست و نمایندگان پیشنهاداتی چون افزایش وام ازدواج به 70  میلیون تومان را دارند.

خبر 2 دی 98 – نماینده مردم تهران: با توجه به شرایط سخت بودجه امسال امکان افزایش وام ازدواج وجود ندارد!

تحریم‌ها و عدم فروش نفت باعث شده است که درآمدهای سابق را نداشته باشیم، افزود: در وهله اول باید افزایش درآمد داشته باشیم تا بتوانیم بودجه مواردی چون وام ازدواج را افزایش دهیم.

خبر 20 آذر 98 – نماینده مجلس: احتمال افزایش وام ازدواج بری سال 99 کم است 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وضع مطلوبی در بودجه وجود ندارد و معلوم نیست که بتوان وام ازدواج را در سال آینده افزایش داد. علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره احتمال افزایش وام ازدواج در سال 99، گفت: حتما باید وام ازدواج در سال آینده افزایش پیدا کند.

خبر 17 آذر 98 – سقف وام ازدواج در سال 1400 معادل 70میلیون تومان تعیین شد

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌های در سال 1400 هفصد میلیون ریال معادل 70 میلیون تومان با دوره بازپرداخت ده ساله و با یک ضامن معتبر و سفته است.

خبر 8 اسفند 97 – وام ازدواج 70میلیونی برای سال1400قطعی شد

در جلسه بررسی  لایحه بودجه سال 1400مجلس شورای اسلامی نمایندگان نظر کمیسیون تلفیق را تایید و وام ازدواج 70میلیون تومانی را تایید کردند.
افزایش مبلغ وام ازدواج

وام 70میلیون تومانی ازدواج در انتظار تصویب در صحن علنی

پس از تصویب افزایش وام ازدواج در کمیسیون تلفیق حالا تایید نهایی این افزایش نیاز به تصویب در صحن علنی مجلس دارد و باید منتظر ماند و دید نمایندگان به این بند مهم از لایحه بودجه رای موافق می دهند یا خیر.
البته با توجه به اخبار شنیده شده از خانه ملت احتمال رای آوردن وام ازدواج 70ملیونی بسیار بالا است و این موضوع یکی از اولویت های مجلس برای سال 1400درخصوص مسایل جوانان است

وام ازدواج 70میلیون تومانی در کمیسیون تلفیق تصویب شد

چنانچه این مصوبه در صحن علنی مجلس نهایتا رای بیاورد بانک‌ها موظف خواهند بود که از ابتدای سال 1400 به کلیه زوجینی که از تاریخ عقد آن‌ها بیش از 24 ماه نگذشته است و تا کنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند به ازای هر یک از زوجین مبلغ 70 میلیون تومان و در مجموع صدوچهل میلیون تومان را به زوج‌های جوان با بازپرداخت 10ساله پرداخت نمایند.

مبلغ وام ازدواج سال 1400

با توجه جدیدترین اخبار به دست آمده مبلغ وام ازدواج در سال 1400 تغییری نخواهد کرد.
در لایحه بودجه سال 1400 کشور دولت وام قرض‌الحسنه ازدواج جوانان را مانند سال جاری 70 میلیون تومان  تصویب کرده و به مجلس ارسال خواهد کرد.
بر این اساس در بند «الف» تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال آینده آمده است: به منظور حمایت از ازدواج جوانان بانک مرکزی جمهوری اسلامی موظف است کلیه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع کلیه منابع در اختیار پس‌انداز، جاری و سپرده قرض‌الحسنه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین در سال  1400، 700میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنج    ساله است.

تاریخچه مبالغ وام ازدواج

در ابتدا که ثبت نام وام ازدواج به صورت اینترنتی نبود و صندوق مهر امام رضا علیه السلام متصدی پرداخت وام ازدواج بود این مبلغ 2 میلیون تومان برای هر یک از زوجین بود.
بعد ها وام ازدواج 5 میلیون تومانی آمد که آن هم با شرط های مختلف فقط به عده ای که شرایط خاصی داشتند پرداخت می شد.
آذر سال 93 مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی شرایط جدید اعطای وام 5 میلیون تومانی ازدواج را اعلام کرد.
سیدعلی اصغر میرمحمد صادقی گفت: سامانه دریافت تسهیلات ازدواج از سال 1387 راه‌اندازی شده و تا سوم آذر سال جاری حدود 6 میلیون و 320 هزار نفر از طریق این سامانه توانسته‌اند تسهیلات ازدواج دریافت کنند.
وی افزود: در تیرماه امسال افراد در صف ما حدود یک میلیون و 200 هزار نفر بود و الان این آمار به 650 هزار نفر رسیده و تعداد افراد در صف به نصف رسیده است.
وی با اشاره به شرایط اعطای وام 5 میلیونی یادآور شد: دخترانی که مهریه آنان تا 110 سکه آزادی است، پسرانی که قبل از 25 سالگی ازدواج می‌کنند، هر یک از دختران و پسرانی که یکی یا هر دوی آنها فاقد پدر هستند، یا اینکه دانشجوی دانشگاه‌ها یا طلبه حوزه‌های علمیه و درحال تحصیل باشند، مشمول دریافت وام پنج میلیونی ازدواج خواهند بود.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در مورد پرداختی‌های تسهیلات ازدواج از سوی سیستم بانکی از اول سال 1393 تا سوم آذر امسال گفت: طی سال جاری حدود 860 هزار فقره وام ازدواج پرداخت شده که نسبت به سال‌های گذشته رشد بسیاری داشته است، به طوری که در کل سال 1392، برای 940 هزار نفر تسهیلات پرداخت کردیم و امسال طی 8 ماه حدود 900 هزار نفر وام پرداخت شده است.
میرمحمد صادقی با بیان اینکه تعداد افراد منتظر در سامانه نیز کاهش چشمگیری داشته‌اند، عنوان کرد: قبل از سال 1391 تنها 50 هزار نفر، سال‌های 1391 و 1392، 200 هزار نفر و امسال 400 هزار نفر برای دریافت تسهیلات باقی‌مانده‌اند و در کل 650 هزار نفر در صف دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج هستند که اولویت با کسانی است که در سال‌های گذشته ثبت نام کرده‌اند و از یک میلیون و 200 هزار نفری که کم شده، اکثرا مربوط به سال‌های قبل بوده است.
وی ادامه داد: میزان عرضه و تقاضا قابل پیش‌بینی نیست، اما امیدواریم صف انتظار را به زیر شش ماه برسانیم و تا پایان سال پاسخگوی اکثر متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج باشیم.
میرمحمد صادقی با اشاره به مدت زمان درخواست وام ازدواج گفت: متقاضیان می‌توانند در سالی که عقدنامه صادر شده یا سال بعد از آن برای ثبت نام به سامانه مراجعه کنند و بعد از پذیرش و اعلام تعیین شعبه 12 روز کاری وقت دارند برای تکمیل مدارک به شعبه مراجعه کنند و چنانچه ظرف 12 روز به شعبه مراجعه نکنند اسم‌شان از فهرست سامانه حذف خواهد شد؛ بنابراین از متقاضیانی که در سال‌های 1392 و 1393 عقدنامه‌شان صادر شده است هرچه سریع‌تر به سامانه مراجعه کنند تا بتوانند از مهلت تعیین شده برای بهره‌‌مندی از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج استفاده کنند.
بنابر اعلام بانک مرکزی، وی با بیان اینکه یک ضامن معتبر برای دریافت این تسهیلات کافی است، عنوان کرد: از بانک‌ها درخواست کرده‌ایم برای وام ازدواج به مردم سخت نگیرند و حتما با یک ضامن معتبر و با تشخیص خودشان این کار را برای مراجعین انجام بدهند.
به گفته میرمحمد صادقی مطالبات معوق در این زمینه بسیار کم بوده چون مردم به تعهدات خودشان عمل می‌کنند به همین خاطر از بانک‌ها درخواست می‌کنیم مساعدت لازم را انجام دهند.
میزان وام ازدواج

تا اینکه در فروردین 95  مجلس شورای اسلامی روز گذشته در مصوبه ای بانک مرکزی را مکلف کرد وام ازدواج را برای هریک از زوجین به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برساند.

به گزارش بانک مردم، مبلغ جدید وام ازدواج ۱۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین خواهد بود و در مجموع ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با سود کارمزدی ۴ درصد برای زوجین پرداخت خواهد شد. پیش از این وام ازدواج سه میلیون تومان برای هر نفر بود که اقساط آن حدود ۸۲ هزار تومان در مدت سه سال می شد. با مصوبه جدید مجلس و پرداخت ۱۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه ازدواج اقساط این تسهیلات حدود ۲۲۶ هزار تومان خواهد شد. کل سود این تسهیلات نیز در مدت ۴ سال حدود ۸۵۰ هزار تومان خواهد شد. البته این مبلغ باید طی ۴۸ ماه همه ماهه به بانک پرداخت کننده تسهیلات ازدواج پرداخت شود. افزایش بیش از ۳۰۰ درصدی تسهیلات ازدواج در آخرین روزهای حضور نمایندگان مجلس در دوره نهم می تواند اقدامی مثبت و کارنامه ای موفق برای آنها در نظر گرفته شود.

گفتنی است، نمایندگان مجلس در نوبت عصر جلسه علنی دیروز و در پایان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۵ با پیشنهاد الحاقی حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم به لایحه افزایش وام ازدواج موافقت کردند. بر این اساس به منظور حمایت از ازدواج جوانان ، بانک مرکزی موظف است کلیه بانک ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهد.

تبصره یک: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین از ۳ میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۴ ساله افزایش می یابد.

تبصره دو: بانک مرکزی موظف است اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به نحوی مدیریت کند که تعداد جوانان در صف وام ازدواج در پایان هر ماه کمتر از ۵۰ هزار نفر باشد.

تبصره سه: بانک مرکزی وظیفه نظارت بر اجرای این قانون و جریمه بانک های متخلف در این زمینه را بر عهده دارد.

غلامرضا مصباحی مقدم به عنوان طراح این پیشنهاد گفت: در سال ۸۹ تعداد ۹۰۰ هزار ازدواج به ثبت رسیده که این رقم در سال ۹۴ به ۶۸۰ هزار مورد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ میلیون نفر جوان مجرد و در سن ازدواج در کشور وجود دارد که ۴ میلیون نفر آنها بالای ۲۸ سال سن دارند. حجت الاسلام مصباحی مقدم تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برای ازدواج جوانان تقدس قائل است.

وی در ادامه به محل پرداخت وام پیش بینی شده اشاره کرد و افزود: طبق آمار بانک مرکزی ، ۱۰۲ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه موجود است که ۳۶ هزار میلیارد تومان آن پس انداز و ۶۲ هزار میلیارد تومان آن نیز جاری است. حجت الاسلام مصباحی مقدم گفت: بنابر این می توان از این محل وام ازدواج جوانان را از ۳ میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان ارتقاء داد.

در ادامه آقای دژپسند معاون بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در مخالفت با این پیشنهاد گفت: منابع قرض الحسنه موجود ۴ هزار میلیارد تومان است که یک هزار میلیارد تومان آن به کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یافته و ۳ هزار میلیارد تومان آن نیز به اعطای تسهیلات ازدواج به میزان ۳ میلیون تومان برای هر زوج است.

در ادامه آقای پورابراهیمی سخنگوی کمیسیون تلفیق در دفاع تلویحی از پیشنهاد آقای مصباحی مقدم گفت: در مورد تفسیر حساب های قرض الحسنه اختلاف نظر وجود دارد بانک مرکزی صرفاً معتقد به قرض الحسنه پس انداز بوده ولی ما به قرض الحسنه جاری هم معتقد هستیم.

سرانجام پیشنهاد افزایش وام ازدواج جوانان به رأی گذاشته شد و وکلای ملت با ۱۴۴ رأی موافق ، ۱۶ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن علنی با بخش درآمدی این پیشنهاد موافقت کردند و بخش هزینه ای مجدداً در هنگام بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه بررسی خواهد شد.

پرداخت وام 15 میلیون تومانی از 19 دی ماه 96

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسعود کرباسیان پس از بازدید رئیس جمهور از وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تخصیص وام 100 میلیون ریالی وام ازدواج برای 550 هزار نفر از طریق بانکهای دولتی در  چند ماه اخیر گفت: بنا به دستور امروز رئیس جمهور این مبلغ به سقف 150 میلیون ریال افزایش یافت.

وی تصریح کرد: شرایط و مقررات تخصیص وام تغییر نمی کند ولی با مصوبه امروز که به‌منزله ابلاغ اجرایی است بانکها مکلف به پرداخت وام به‌مبلغ 150 میلیون ریال هستند.

دیدگاه ها

379 در مورد “تاریخچه مبلغ وام ازدواج، از سال 1387 تا 1403”

 1. سلام
  به هر يک از زوجـــين مــبلغ ۱۸۰ ميليون تومان تسهيلات ازدواج تعلق می‌گيرد.
  به استناد مفاد جزء (۱) بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، به متقاضیانی که سن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سال و در زوجه ها زیر ۲۳ سال می باشد، مبلغ ۲۲۰ ميليون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد

 2. به هر يک از زوجـــين مــبلغ ۱۸۰ ميليون تومان تسهيلات ازدواج تعلق می‌گيرد.
  به استناد مفاد جزء (۱) بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، به متقاضیانی که سن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سال و در زوجه ها زیر ۲۳ سال می باشد، مبلغ ۲۲۰ ميليون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .

 3. سلام
  اگر پسر بالای ۲۵ و دختر بالای ۲۳ باشند به هر يک از زوجـــين مــبلغ ۱۸۰ ميليون تومان تسهيلات ازدواج تعلق می‌گيرد.
  به استناد مفاد جزء (۱) بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، به متقاضیانی که سن ازدواج آنها در زوج ها زیر ۲۵ سال و در زوجه ها زیر ۲۳ سال می باشد، مبلغ ۲۲۰ ميليون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می گیرد .

 4. نازنین رضایی

  سلام وقتتون بخیر برای اقایون کمتر از ۲۵ سال ۲۲۰ میلیون تومان و بیشتر از ۲۵ سال ۱۸۰ میلیون تومان
  برای خانوم هایی که کمتر از ۲۳ سال دارند ۲۲۰ میلیون تومان و بیشتر از ۲۳ سال ۱۸۰میلیون تومان

 5. http://sdelay-sam36.ru/dokumenty-dlya-vstupleniya-v-sro-stroitelej/
  https://ya.forum.cool/viewtopic.php?id=744
  https://expert.ru/2022/07/11/oformleniye-dopuskov-sro-v-sfere-stroitelstva/
  https://olympic-school.com/otdelka/iz-kakix-etapov-sostoit-process-vstupleniya-v-sro-osobennosti-processa.html
  http://mitishy.ru/forum/nauka/60346-gde-oformit-litsenziyu-na-restavratsiyu.htm
  http://dom-nam.ru/index.php/forum/stroitelnye-kompanii/12864-kak-vstupit-v-stroitelnoe-sro
  http://ya.bestbb.ru/viewtopic.php?id=246

 6. Do you find doing accounting course or other related topics to be extremely frustrating? Or would you prefer somebody to carry your burdens regarding your online class in exchange for offering you the best accounting class assistance? There is no need to be upset about this, however, as you have come to the perfect place to receive help from. The professionals of “do my online class” tool can handle your accounting class assignment with assistance and assurance before the due date. Their website is fully secure and offers you a chance of success of 100%. The specialists here are skilled professionals with expertise who are prepared to provide assignments to you even before the due date.

 7. سلام یه سوال اونایی ک بالای ۲۵ هستن مگه چه فرقی با زیر ۲۵دارن والاقیمتا واس،هردو سن یکی هست چرامبلغ وامشون فرق،داره خیلی برام سواله ؟؟؟

 8. Thanks for ones marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you are a great author.
  I will be sure to bookmark your blog and definitely will come
  back very soon. I want to encourage you to ultimately continue your great writing, have a nice morning!

 9. Hello there I am so happy I found your blog page, I really found you by mistake,
  while I was researching on Yahoo for something else, Anyways I am here now and would just like
  to say many thanks for a marvelous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design),
  I don’t have time to read it all at the moment but I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I
  have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the great work.

 10. Just desire to say your article is as surprising.
  The clearness in your post is just great and i can assume you’re an expert on this subject.
  Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post.
  Thanks a million and please carry on the enjoyable work.

 11. سلام من موقع ازدواجم زیر ۲۵ بودم ولی موقع ثبت نام وام بالای ۲۵ شدم الان وام ازدواجم ۱۲۰ تمنه یا ۱۵۰

 12. سلام ما سال ۹۷ عقد کردیم وام نفری ۱۵ تومن بود گرفتیم و کلا هم پرداختش کردیم الان مابقی وام به ما تعلق میگیره؟

 13. Excellent items from you, man. I have remember your stuff previous to and you’re
  just extremely fantastic. I really like what you have obtained
  here, certainly like what you’re stating and the way
  in which in which you say it. You make it entertaining and you still care for
  to stay it sensible. I can’t wait to read much more from you.

  That is really a wonderful website.

 14. سلام سن من الان ۲۵ و متولد ۱۳۷۵ ماه مهر هستم تاریخ تاریخ عقد منم برج ۹ ۱۴۰۰ بود برای من چقدر وام تعلق میگیرد هنوزم ثبت نام کردم اسم من درنیومده

 15. سلام سن من الان ۲۵ و متولد ۱۳۷۵ ماه مهر هستم تاریخ تاریخ عقد منم برج ۹ ۱۴۰۰ بود برای من چقدر وام تعلق میگیرد هنوزم ثبت نام کردم اسم من درنیومده

 16. سلام من سال ۹۷ازدواج کردم دارای ۲ فرزند هستم. ولی تازه معذری کردم ودفتر گرفتم ایا وام بهم تعلق میگیره چقدر

 17. Oh my goodness! Impressive article dude! Thank you so
  much, However I am encountering issues with your RSS. I don’t understand why I cannot
  join it. Is there anyone else getting identical RSS problems?
  Anybody who knows the solution will you kindly respond?
  Thanx!!

 18. سلام من ۲۳ سال و ۵ ماه سنمه الان زیر ۲۳ محسوب میشم یا بالای ۲۳ و چقدر ولم بهم تعلق میگیره ؟ ممنونم از پاسختون

  1. سلام بالای ۲۳ محسوب میشین ولی وام ازدواج از تاریخ عقد محاسبه میشه اگه زمان عقدتون زیر ۲۳ سال بودین مبلغ وام میشه ۱۵۰ ولی اگر نبودین میشه ۱۲۰

 19. Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other websites?
  I have a blog based on the same subjects you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my audience
  would appreciate your work. If you’re even remotely interested, feel
  free to send me an e-mail.

 20. سلام وقتتون بخیر ما چند ماه پیش ۷۰ میلیون وام ازدواج رو گرفتیم آیا مابقی وام امسال که بهمون تعلق میگیره؟ممنون

 21. سلام وقت بخیر ادمین عزیز ببخشید میخوام بدونم امروز که ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ است اگه ثبت نام کنم با اینکه سن من زیر ۲۵ سال است ونامزدم زیر ۲۳ سال است
  بما چقد وام تعلق میگیره آیا ۱۵۰ میلیونی تایید شده یا نه چون همه میگند هنوز رسمی نشده

 22. سلام.من سال ۹۸ازدواج. کردم و بدون گرفتن وام سال ۹۹طلاق جاری شده.الان یعنی سال ۱۴۰۱زدواج کردم.میتونم وام بگیرم؟

   1. سلام من موقع عقدم زیر ۲۵ سال بودم ولی موقع ثبت نام وام بالا۲۵ سال الان مبلغ وامم ۱۲۰ تمنه یا ۱۵۰

 23. سلام خدمت ادمین عزیز،ممنون میشم راهنمایی کنید،بنده وام ازدواجمو دو هفته پیش لغو کردم،الان اگه ثبت نام کنم با بودجه سال جدید بهم تعلق میگیره؟؟یا باید صبر کنم سال آینده دوباره ثبت نام کنم

 24. سلام
  برای زوجین سن آن ها کمتر ۲۵/۲۳ هست
  ۱۲۰ میلیون با ۱۵۰ دوتاش تعلق میگیره یا ن
  یعنی میشه ۵۴۰ میلیون

   1. سلام اگر تعیین شعبتون توی سال ۱۴۰۰ انجام بشه ۱۰۰ میلیون ولی اگر برای ۱۴۰۱ تعیین شعبه بشین ۱۵۰ میلیون

  1. برای امسال اگر بالای ۲۵ سال هستید ۷۰ میلیون اگر زیر ۲۵ سال هستید ۱۰۰ میلیون برای سال جدید زیر ۲۵ سال ۱۵۰ میلیون برای بالای ۲۵ سال ۱۲۰ میلیون

   1. سلام میتونید از الان روی سایت کندو vm.kandoocn.com پیش ثبت نام داشته باشد برای سال جدید که توی سال جدید جزو اولویت ها باشید برای ثبت نام و دریافت وامتون

 25. سالار شیپوری

  سلام من ازدواج اولم سال ۸۷ بوده ولی وام نگرفتیم و ازدواج دومم سال ۹۵ وام برای من تعلق میگیرد

   1. سلام من ۱۴۰۰برج ۱۲ ازدواج کردم….مبلغ وام خودم ک ۲۳ سالم هست ۱۵۰ تومنه؟؟اقام از سن ۲۵ رد کرده ۱۲۰ تومنه وامش؟؟درسته ایا؟؟

   2. چراتعلق نمیگیره.دوست من سال ۹۶عقدکرد ولی سه ماهه طلاق گرفت برا اونم تعلق نمیگیره ازدواج کنه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا