اشتراک گذاری

فرم ثبت نام وام ازدواج

فرم ثبت نام وام ازدواج

27 دیدگاه

 29 خرداد , 1403

در حال حاضر، ثبت نام برای تسهیلات ازدواج به صورت غیر حضوری و کاملا آنلاین انجام می شود و لازم است که اشخاص به منظور ثبت نام وام ازدواج، در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مرکزی به قسمت ثبت نام جدید رفته و فرم ثبت وام ازدواج بانک مرکزی را تکمیل کنند.

فرم ثبت نام وام ازدواج به دو بخش تقسیم بندی می شود.

فرم اول: این فرم بیشتر جنبه اعتبار سنجی را دارد و پس از گرفتن اطلاعات از شما مشخص میکند که وام ازدواج به فرد تعلق می‌گیرد یا خیر. اطلاعاتی که از شما در صفحه اولیه فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه ازدواج گرفته می شود شامل موارد زیر است:

 1. شماره ملی: متقاضياني که شماره ملي آنان با شماره شناسنامه، يکسان مي باشد براي دريافت تسهيلات قرض الحسنه ازدواج حتما بايد براي دريافت کارت ملي اقدام نمايند. تسهيلات مذکور تنها با داشتن کارت ملي به متقاضي پرداخت مي شود. حداقل سن دريافت تسهيلات ازدواج براي دختران 13(سیزده) سال تمام شمسي و براي پسران 15(پانزده) سال تمام شمسي مي باشد. لازم به ذکر است که حداکثر سن دریافت تسهیلات ازدواج برای کلیه متقاضیان 50 سال شمسی می باشد. متقاضياني که سن آنان کمتر از سن قانوني مي باشد در ابتدا زوج و زوجه هر کدام به صورت جداگانه در سامانه ازدواج ثبت نام مي نمايند و پس از تعيين شعبه و طي مراحل مربوطه تسهيلات ازدواج به ولي يا قيم قانوني وي پرداخت مي گردد. البته اگر خود افراد زیر ۱۸ سال بخواهند وام ازدواج بگیرند و پول به حساب خودشان واریز شود، مطابق با “دستورالعمل اجرایی تعیین حدود ارائه خدمات بانکی به اشخاص محجور در موسسـات اعتباری” قابل انجام هست. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاعات بیشتر مطلب شرایط سنی وام ازدواج را مطالعه کنید.
 2. تاریخ تولد (روز، ماه، سال)
 3. تاریخ ازدواج (همان تاریخ وقوع عقد موجود در سند ازدواج)
 4. شماره تلفن همراه
 5. شماره ملی مالک خط برای افراد زیر 18 سال (این قسمت در صورتی باید تکمیل شود که وام گیرنده زیر ۱۸ سال است و شماره موبایلی به نام خود ندارد. افراد بالای ۱۸ سال باید حتما شماره موبایل به نام خود داشته باشند.)
 6. تعیین تابعیت و محل ازدواج: اینجانب ایرانی بوده و در داخل کشور ازدواج نموده ام و دارای سند ازدواج می باشم، اینجانب جزو اتباع خارجی بوده و یا در خارج از ایران ازدواج کرده ام، اینجانب جزو اقلیت های دینی بوده و بصورت اقرارنامه ای ازدواج کرده ام
 7. استان محل سکونت: به منظور تسهیل و تسریع در اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهتر است متقاضی و همسر وی در یک بانک و یک شهر (محل سکونت مرد) ثبت نام نمایند. همچنین اگر متقاضي در يک استان عقد نموده مي تواند با توجه به محل سکونت فعلي اقدام به انتخاب استان جهت دريافت تسهيلات نمايد.
 8. عبارت امنیتی: جهت تشخیص این موضوع که برای ثبت نام وام ازدواج از ربات استفاده نمی کنید.

این فرم به سامانه شاهکار جهت استعلام اینکه شماره ملی و شماره تلفن همراه با هم تطابق دارند و متعلق به شخص وام گیرنده هست یا نه متصل است. ممکن است هنگام استعلام این سامانه قطع باشد که در این صورت با خطای ……. مواجه می شوید. یا اینکه شماره موبایل وارد شده متعلق به وام گیرنده نیست و در این صورت با خطای …. مواجه می شوید.

فرم اولیه ثبت نام وام ازدواج

هنگامی که شما اطلاعات را وارد می کنید و دکمه ادامه… را می زنید اطلاعات شما توسط سامانه های گفته شده در بالا بررسی می شود و اگر مشکلی نباشد به فرم دوم می روید.

فرم دوم بخش الف- در این فرم لازم است که زوجین اطلاعات بانک مد نظر خود مانند اسم بانک، شعبه بانک و …، که قرار است وام ازدواج را پرداخت کند را وارد نمایند و آن را برای بانک مرکزی ارسال کنند.

فرم دو ثبت نام وام ازدواج، بخش اول

 

فرم دوم بخش ب

فرم دوم ثبت نام وام ازدواج، بخش دوم

در نهایت شما کد رهگیری خود را در این صفحه مشاهده میکنید.

فرم سوم ثبت نام وام ازدواج- کد رهگیری

حال حاضر
ثبت درخواست وام ازدواج برای برخی بانک ها امکان پذیر نیست چرا که این بانک هادر
لیست بانک های دارای بودجه در استان مورد نظر نیستند. در
ضمن ممکن است در ساعاتی از شبانه روز که شما به سایت مراجعه نمی کنید
بانک مورد نظر به لیست بانک های دارای بودجه اضافه شود
و بلافاصله از لیست خارج شود و شما متوجه نشوید. به همین دلیل ما جهت رفاه حال شما عزیزان خدمتی را ارایه نموده ایم که از این طریق
شما درخواستتان را برای ما ارسال می کنید و ما در اولین فرصت پیش آمده
(به محض این که بانک مورد نظر شما به لیست بانک های دارای بودجه اضافه شد)
اقدام به ثبت اطلاعات شما در سایت اصلی وام ازدواج و ارسال کد رهگیری برایتان می نماییم . به این ترتیب اگر در ساعاتی که شما به سایت مراجعه نمی کنید
نیز بانک مورد نظر به لیست بانک های دارای بودجه در استان شما اضافه شود شما چیزی را از دست نداده اید
و ما برای شما درخواستتان را ثبت می کنیم.
پس اگر مدت زیادی است که می خواهید تقاضای وام ازدواج بدهید اما به دلیل نبودن بانک مورد نظرتان
در لیست بانک های دارای بودجه در استان شما
موفق نشده اید، وقت را تلف نکنید و درخواستتان را برای ما ارسال کنید.
ضمنا کاربران گرامی می توانند جهت تکمیل آنلاین فرم ثبت نام و ام ازدواج و ثبت نام فوری وام خود به آدرس زیر مراجعه کنند.

سایت ثبت نام فوری وام ازدواج

دیدگاه ها

27 دیدگاه دربارهٔ «فرم ثبت نام وام ازدواج»

 1. سلام‌
  سوال‌داشتم‌ایامی‌خواستم‌بدانم‌برای‌ماتاریخ‌عقدمان‌سال1383وام‌‌ازدواج‌تعلق‌میگیرد

 2. مهردادعلی نژاد

  سلام من ی ماه پیش نوبتم شد همه پرونده با ضامن بردم الان یک ماه داره میگه بودجه نریختن واسمون ک بریزیم میخواستم راهنماییم کنید

  1. اگر بانکتون بودجه نداره متاسفانه کاریش نمیشه کرد یا باید صبر کنید بودجه برسه بهش یا بانکتون رو تغیر بدید

 3. عبدالرحمان

  سلام میخواهم وام ازدواج را سپرده چون ضامن ندارم کدام بانک ها سپرده می‌کنند

 4. سلام من ثبت نام کردم تهین شهبه هم شدم به دلیلی میخوام از ان بانک حذف بشه یه بانک دیگه ثبت نام کنم ایا امکان داره

 5. سلام بانک مهر ایران تو لیست ثبت نام وام ازدواج نیست انگار بودجه اش انگار تمام شده خاستم بدونم اطلاع دارید تا کی باید صبر کنم بودجه جدیدش رو پرداخت می‌کنند تا مراجعه کنم برای ثبت نام وامم

  1. سلام بانک ها لحظه ای باز میشن ساعت و تاریخ مشخصی ندارن اون تایمی که شما چک کردین بانکتون بسته بوده با شماره ی 02191090049 داخلی 213 تماس بگیرید بیشتر راهنماییتون میکنند

 6. سلام قسط وام ازدواجم عقب افتاده نمیدونم چقدره باید برم بانک؟!یا از طریق کافی نت نم میشه پرداخت کنم؟!

 7. سلام. من ثبت نام کردم تو سایت ولی شعبه رو اشتباه ثبت کردم بعد رفتم ویرایش درستش کردم الان فرم ثبت نام که بتونم چاپش کنم برام بالا نمیاد چیکار کنم؟ توثبت نامم که تاثیری نداره؟

  1. سلام. من ثبت نام کردم تو سایت ولی شعبه رو اشتباه ثبت کردم بعد رفتم ویرایش درستش کردم الان فرم ثبت نام که بتونم چاپش کنم برام بالا نمیاد چیکار کنم؟ توثبت نامم که تاثیری نداره؟

   1. سلام پدرخانومم کارت ایثارگری داره ولی حقوق نمیگیره بنظرتون ب خانومم وام دوبرابر تعلق میگیره یان؟

    1. سلام وام دوبرابری فقط به فرزندان شهید جانباز و مفقود الاثر و ازاده تعلق میگیره و اگر فقط رزمنده باشن دوبرابر نمیشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا