سامانه تسهیلات ازدواج به سامانه ثبت احوال متصل است. برای همین هم به محض اینکه مشخصات فردی و کد ملی خودتان را وارد سامانه وام ازدواج کنید، تمام اطلاعات دیگر شما نمایش داده برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

تسهیلات ازدواج/نکات مهمی که باید درباره وام ازدواج بدانید

اما گرفتن وام ازدواج شرط و شروطی هم دارد که آنها را برایتان فهرست کرده‌ایم:

 • قبلا از تسهیلات ازدواج استفاده نکرده باشید. هر فرد تنها یکبار می‌تواند از این این تسهیلات بهره ببرد.
 • اگر قبلا از اوم ازدواج استفاده نکرده‌اید، برای ازدواج دوم یا بیشتر وام به شما تعلق می‌گیرد.
 • نداشتن سابقه چک برگشتی یا بدهی بانکی در زمان ثبت‌نام در سامانه تسهیلات ازدواج
 • هر کدام از زوجین باید جداگانه در سامانه وام ازدواج ثبت نام کنند و کد رهگیری بگیرند.
 • طبق نظر و دستور بانک مرکزی به‌دلیل مدیریت و اداره بهتر در زمینه این تسهیلات ازدواج تعداد متقاضیان در صف این تسهیلات در پایان هر ماه باید کمتر از ۴۰ هزار نفر باشند.
  • مدارک لازم برای ثبت‌نام وام ازدواج

  • سامانه تسهیلات ازدواج به سامانه ثبت احوال متصل است. برای همین هم به محض اینکه مشخصات فردی و کد ملی خودتان را وارد سامانه این تسهیلات ازدواج کنید، تمام اطلاعات دیگر شما نمایش داده می‌شود. پس برای ثبت نام این تسهیلات جز مشخصات فردی و کد ملی، نیاز به هیچ چیز دیگری ندارید. خیلی‌ها هم درباره گرفتن وام بدون داشتن کارت پایان خدمت سربازی تردید دارند. همین‌جا خیال‌تان را آسوده کنیم: گرفتن این تسهیلات ازدواج نیازی به داشتن کارت معافیت یا پایان خدمت سربازی ندارد.
  • مبلغ وام ازدواج ۱۴۰۳ چقدر است؟

   بانک مرکزی موظف است از محل پس‌انداز و قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله پرداخت کند. با توجه به تاثیر سن در مبلغ وام، بیایید -یکبار برای همیشه- به این سوال پاسخ روشن بدهیم؛ این تسهیلاتازدواج چقدر است؟

  • این تسهیلات ازدواج در سال ۱۴۰۳ آن‌طور که پیشنهاد و مصوب شده برای هر کدام از زوجین ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود. یعنی زوج‌هایی که از اول فروردین ۱۴۰۱ به بعد ازدواج کرده‌اند، می‌توانند در مجموع ۶۰۰میلوین تومان وام بگیرند. البته تعدادی از متقاضیان هم می‌توانند هر کدام وام ۳۵۰ میلیون تومانی بگیرند. مثلا عروس‌های زیر ۲۳ سال و داماد‌های زیر ۲۵ سالی که متقاضی این تسهیلات هستند هر کدام می‌توانند ۳۵۰ میلیون و در مجموع ۷۰۰ میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند. مبلغ وام ازدواج در سال گذشته ۱۸۰ میلیون تومان بود که خب با افزایش خوبی در سال ۱۴۰۳ مواجه شد.

ثبت نام وام ازدواج 1403

ارتباط با تنها مرکز پشتیبانی وام ازدواج و فرزند اوری :
02191090049
از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخ گوی تمامی سوالات شما هستیم

اینستاگرام کندو