تازه‌ترین مطالب…
مراحل دریافت وام ازدواج به طور کامل

مراحل دریافت وام ازدواج ، راهنمای جامع

38 دیدگاه

 23 خرداد , 1403

دریافت وام ازدواج یکی از مراحل مهم در زندگی بسیاری از جوانان است که می‌تواند به آن‌ها در تأمین هزینه‌های اولیه زندگی مشترک کمک شایانی کند. این وام معمولاً توسط بانک‌ها و موسسات مالی مختلف ارائه می‌شود و دارای شرایط و مراحل مشخصی است که متقاضیان باید آن‌ها را به دقت طی کنند. از بررسی شرایط و مقررات اولیه گرفته تا تکمیل فرم‌های درخواست و ارائه مدارک لازم، هر مرحله نیازمند دقت و پیگیری است. هدف از این وام، حمایت مالی از زوج‌های جوان در آغاز زندگی مشترک و کمک به تسهیل امور مالی آن‌ها در این دوره حساس است. در ادامه، به بررسی دقیق‌تر هر یک از مراحل دریافت وام ازدواج خواهیم پرداخت تا متقاضیان بتوانند با آگاهی کامل و با کمترین مشکل این فرآیند را طی کنند.

مرحله اول – ثبت نام و دریافت کد رهگیری

تمام مراحل ثبت نام وام ازدواج به صورت کاملا آنلاین و از طریق سامانه تسهیلات وام ازدواج بانک مرکزی به نشانی ve.cbi.ir انجام می گیرد.
فقط کافیست به آدرس ذکر شده مراجعه می کنید و از منوی سمت راست گزینه ثبت نام جدید را انتخاب کنید.
فرمی شبیه آن چه در زیر می بینید برای شما نمایش داده می شود در فرم باز شده اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و پس از زدن تیک های تایید روی دکمه ادامه… کلیک کنید.

نحوه‌ی پر کردن فرم ثبت نام وام ازدواج

 1. کد ملی: اولین فیلد مربوط به کد ملی فرد متقاضی است که باید 10 رقمی و صحیح وارد شود.
 2. تاریخ تولد: دومین فیلد برای وارد کردن تاریخ تولد است که باید به صورت دقیق (روز، ماه، سال) وارد شود.
 3. تاریخ ازدواج: سومین فیلد برای وارد کردن تاریخ ازدواج است که باید به صورت دقیق (روز، ماه، سال) وارد شود.
 4. شماره تلفن همراه: شماره تلفن همراه باید در این فیلد وارد شود. توجه شود که از شماره‌ای استفاده کنید که دسترسی داشته باشید و درست باشد، زیرا کد رهگیری و اطلاعات بعدی به این شماره ارسال می‌شود.
 5. مثال شماره تلفن همراه: در این قسمت، یک مثال از شماره تلفن همراه داده شده است: 09121234567.
 6. توجه: نکته مهمی در مورد استفاده از بیش از حد مجاز (100 مرتبه) از شماره تلفن همراه تکرار شده: در صورت استفاده بیش از حد مجاز، شماره شما برای استفاده در سامانه ازدواج مسدود خواهد شد.
 7. شماره سریال شناسنامه مالک خط: این فیلد اختیاری است و در صورتی که مالک شماره تلفن شخص دیگری باشد، باید شماره سریال شناسنامه مالک خط وارد شود.
 8. گزینه وضعیت تأهل: کاربر باید یکی از گزینه‌های مربوط به وضعیت تأهل را انتخاب کند:
  • اولین بار است و داخل کشور ازدواج کرده‌ام و دارای سند ازدواج می‌باشم.
  • اولین بار است و خارج از کشور ازدواج کرده‌ام و دارای تأییدیه ازدواج کنسولگری ایران در خارج از ایران ازدواج کرده‌ام.
  • جوایز قبلی تأیید شده است و ازدواج دوم را انجام داده‌ام.
 9. استان محل سکونت: باید از منوی کشویی، استان محل سکونت خود را انتخاب کنید.
 10. عبارت امنیتی: یک عبارت امنیتی در تصویر نشان داده شده است که باید در فیلد مربوطه وارد شود تا تأیید کنید که انسان هستید و درخواست به صورت صحیح ارسال می‌شود.
 11. دکمه “ادامه”: پس از پر کردن تمامی فیلدها، کاربر می‌تواند با کلیک بر روی دکمه “ادامه” به مرحله بعدی ثبت نام برود.

با استفاده از این توضیحات، شما می‌توانید به راحتی فرم درخواست تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را پر کرده و به صفحه‌ی بعد بروید.

فرم اولیه ثبت نام وام ازدواج

اگر اطلاعات خود را به درستی وارد کرده باشید و مشکلی جهت ثبت نام وام ازدواج نداشته باشید وارد فرم ثبت نام صفحه بعد می شوید.در این فرم اطلاعات فردی شما مانند نام، نام خانوادگی و … به طور آنلاین از سامانه ثبت احوال دریافت می شود و سایر اطلاعات مانند تلفن ثابت، همراه، آدرس و بانک و شعبه درخواستی را باید خودتان وارد کنید.

فرم دو ثبت نام وام ازدواج، بخش اول فرم دوم ثبت نام وام ازدواج، بخش دوم
 • نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد و جنسیت: اطلاعات شخصی شما که در صفحه ی قبل وارد کرده بودید  دراین صفحه به صورت خودکار ثبت شده است.
 • وضعیت ایثارگری: وضعیت ایثارگری خود را با توجه به ماده 50 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مشخص کنید.
 • استان محل سکونت: استان محل سکونت خود را که از منوی کشویی صفحه ی قبل انتخاب کرده اید در اینجا نمایش داده می شود.
 • شهر محل سکونت: شهر محل سکونت خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نام شهر محل سکونت باید با شهر محل سکونت شما مطابقت داشته باشد.
 • انتخاب بانک جهت اخذ وام: بانک مورد نظر خود را با توجه به شرایط ضامن انتخاب کنید. توصیه می‌شود بانکی را انتخاب کنید که شرایط مختلف آن مثل «شرایط ضامن وام ازدواج» را بررسی کرده باشید.
 • توجه به بانک‌های موجود: اگر بانک مورد نظر شما در لیست وجود ندارد، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه “بروزرسانی لیست بانک‌ها” لیست را بروزرسانی کنید.
 • عبارت امنیتی: عبارت امنیتی نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
 • دکمه “بروزرسانی لیست بانک‌ها”: اگر بانک مورد نظر شما در لیست وجود ندارد، از این دکمه استفاده کنید تا لیست بانک‌ها بروزرسانی شود.
 • شماره ملی همسر: شماره ملی همسر خود را وارد کنید.
 • شماره تلفن ثابت: شماره تلفن ثابت خود را به همراه کد شهر وارد کنید.
 • نشانی پست الکترونیکی: آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 • توجه به کد پستی و نشانی: در صورت قطع بودن سامانه استعلام نشانی از پست، کد پستی و نشانی خود را به صورت دستی در کادر مربوطه وارد نمایید.
 • کد پستی محل سکونت: کد پستی محل سکونت خود را وارد کنید.
 • نشانی محل سکونت: نشانی محل سکونت خود را وارد کنید.
 • کد تایید تلفن همراه: کد 6 رقمی ارسال شده به تلفن همراه خود را در این کادر وارد کنید. این کد تا 10 دقیقه اعتبار دارد.
 • عبارت امنیتی: عبارت امنیتی نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
 • دکمه “ثبت نام”: پس از تکمیل فرم، بر روی دکمه “ثبت نام” کلیک کنید تا درخواست شما ثبت شود.
نکته مهم:  دقت کنید که تلفن همراه را به درستی درج کنید چرا که تمام اطلاع رسانی ها از طریق پیامک انجام می شود و این شماره نیز قابل ویرایش نخواهد بود.
نکته مهم: پس از تکمیل کامل اطلاعات روی دکمه ثبت نام کلیک کنید. چنانچه همه اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید به صفحه بعد خواهید رفت و کد رهگیری ثبت نام به شما نمایش داده خواهد شد. ضمنا این کد پیگیری ثبت نام وام ازدواج از طریق پیامک نیر برای شما ارسال خواهد شد.
نکته مهم: فراموش نکنید که برای خودتان و همسرتان به طور جداگانه باید ثبت نام کنید و هر ثبت نام مخصوص یک نفر خواهد بود.

نکته مهم: چنانچه بانک مورد نظر شما در لیست ظاهر نمی شود به این معناست که بانک مورد نظر در حال حاضر در استان شما دارای بودجه نیست. البته نگران نباشید چرا که با استفاده از خدمات ثبت نام وام ازدواج سایت کندو می توانید برای هر بانک و شعبه ای که خواستید وام ازدواج خود را ثبت کنید.

مرحله دوم – انتظار برای تعیین شعبه توسط سرپرستی بانک

بعد از اینکه ثبت نام شما تمام شد باید منتظر دریافت پیامک از سوی بانک باشید.
دقت کنید بانکی که انتخاب کرده اید قطعا همان بانک انتخابی شما خواهد بود، اما ممکن است شما به شعبه ای که انتخاب کرده‌اید معرفی نشوید.
شعبه‌ی شما انتخابی شما فقط جنبه پیشنهادی دارد و در نهایت این سرپرستی بانک مذکور است که شعبه نهایی را برای شما تعیین می کند.
تعیین شعبه وام ازدواج، چقدر زمان می برد؟

 

مرحله سوم – مراجعه به شعبه جهت ارائه مدارک

پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری باید منتظر دریافت پیامک از طرف شعبه باشید. به محض دریافت پیامک به شعبه مراجعه کنید و مدارک خودتان را تکمیل کنید.
دقت داشته باشید که فاصله تعیین شعبه تا تکمیل مدارک شما نباید بیش از 1 ماه طول بکشد، در غیر این صورت ثبت نام شما حذف منقضی می شود و برای دریافت وام ازدواج باید مجدد ثبت نام کنید.
خیلی از دوستان سوال می کنند از زمان ثبت نام تا تعیین شعبه چقدر طول می کشد؟ باید گفت این مسئله به هیچ وجه قطعی نیست و با توجه به فصلی از سال که در آن قرار داریم ( مثلا در اسفند و فروردین خیلی دیرتر ) و اینکه از چه بانکی اقدام کرده اید و همچنین چند پارامتر دیگر، این زمان متغیر خواهد بود.اما پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر روی تصویر بالا کلیک کنید و صفحه‌ی تعیین شعبه وام ازدواج چقدر زمان می‌برد را مطالعه فرمایید. اگر در مورد شرایط ضامن وام ازدواج سوالی دارید پیشنهاد می کنیم بر روی لینک کلیک نموده تا اطلاعات کامل‌تری را مشاهده بفرمایید.
دریافت وام ازدواج فرآیندی چند مرحله‌ای و مهم است که با دقت و پیگیری صحیح می‌تواند به زوج‌های جوان در تأمین هزینه‌های اولیه زندگی مشترک کمک کند. از بررسی اولیه شرایط و مقررات تا تکمیل فرم‌های درخواست و ارائه مدارک لازم، هر مرحله نیازمند توجه ویژه‌ای است. اعتبارسنجی و بررسی مدارک توسط بانک یا موسسه مالی، تصویب وام و نهایتاً امضای قرارداد و دریافت وام، همگی بخش‌های حیاتی این فرآیند هستند. با رعایت تمام مراحل و ارائه اطلاعات و مدارک صحیح، متقاضیان می‌توانند با موفقیت وام مورد نیاز خود را دریافت کرده و به پشتوانه‌ای مالی برای شروع زندگی مشترک دست یابند. این تسهیلات مالی نه تنها از نظر اقتصادی بلکه از نظر روانی نیز می‌تواند آرامش و اطمینان خاطر بیشتری را برای زوج‌های جوان فراهم آورد، تا بتوانند با انگیزه و انرژی بیشتری به ساختن آینده‌ای روشن و پایدار بپردازند. اگر در مورد هر کدام از مراحل سوال یا ابهامی دارید، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه، سوالات وام ازدواج، که کاملترین مجموعه‌ی پرسش و پاسخ در این زمینه است مراجعه کنید.

 

دیدگاه ها

38 در مورد “مراحل دریافت وام ازدواج ، راهنمای جامع”

 1. در حال حاضر هیچ بانکی در استان انتخابی شما دارای اعتبار نمی باشد، دوباره تلاش نمایید
  به من این پیامو میده؟

  1. کاملا طبیعی است، متقاضیان زیاد و اعتبار بانک ها محدود است، این پیام غالبا نمایش داده می شود، ما برای ثبت نام مسیر شما را کوتاه تر می کنیم

 2. سلام بعد از واریز وام ازدواج به حساب زوجین این مبالغی که خود بانک برداشت می‌کنه بابت چیه ؟

  1. معمولا کارمزد وام به صورت سالانه محاسبه می شود، بانک هاکارمزد سال اول را در همان ابتدای واریز از روی مبلغ وام شما کسر می کنند.

 3. مصطفی عباسی

  سلام چرا کامنت من حذف شد؟ من نوبت دهیم اینجوره جایگاه در صف انتظار تعیین شعبه در کشور : ۱۰۳۳۳
  جایگاه در صف انتظار تعیین شعبه در استان : ۱۰۸
  جایگاه در صف انتظار تعیین شعبه در شهر یا سرپرستی : ۱
  میخاسم بدونم با توجه به اینکه توصف تعین شعبه نفر اولم وامم به زودی داده میشه یا بانکم رو عوض کنم؟ بانک مسکن زدم

  1. پیشنهاد می کنیم منتظر بمانید و ثبت نام خودتون رو حذف نکنید. چرا که در صورت حذف ثبت نام مجدد به انتخاب لیست می روید.

   1. مصطفی عباسی

    ممنون از راهنماییتون بنظرتون الان که تو تعیین شعبه نوبتم یک شده یعنی به زودی پیامک تکمیل مدارکش برام میاد؟

  2. سلام دوست عزیز شما چند ماه طول کشید تا نوبتت بشه تو سرپرستی؟
   کدوم استان هستید؟

 4. سلام خسته نباشین من الان ۲۰روزه ک هم برای خودم هم همسرم ثبت نام کردم و پیامکی نیومده از طرفی هم میگن اگه ی ماه از ثبت نام بگذره حذف میشی من اگ دوباره ثبت نام کنم باز باید ی ماه دیک منتظر باشم

  1. خیر حذف نمیشید. اگر تعیین شعبه شوید و پس از آن به مدت یکماه به بانک مراحعه نکنید حذف می شوید. تا قبل از تعیین شعبه این اتفاق نمی افند.

 5. وام ازدواج ربطی به سن هم دارد مثلا اگه ۵۳سال داشته باشم ووامی دریافت نکردم هم میدن

 6. سلام من۲۷برج سه ثبت نام کردم کد رهگیری برام اومد فقط پیامک بانک هنوز نیومده الان یک ماه گذشته چقدر طول میکشه تا پیامک بیات

 7. سلام من به دلایلی نتونستم تو مهلت تکمیل مدارک ضامنها رو ببرم بانک توی سایت نوشته به دلیل عدم تکمیل مدارک با پرداخت وام شما موافقت نشده ولی بانک همه مدارک رو از من گرفته و گفتن که یه هفته ای واریز میشه به حسابتون میخام بدونم ممکنه بانک اشتباه کرده باشه و مجبور بشم دوباره ثبتنام کنم؟

  1. سلام در اصل اگر ضامن هارو نبرده باشید و توی سایت زده باشه که ثبت نامتون حذف شده بانک میتونه وامتون رو نده …
   اما ممکنه بانک باهاتون همکاری کنه و وامو بده این موضوع رو از بانک پیگیری کنید

 8. سلام من وام ازدواج ثبت نام کردم
  پیامک اومده بیا بانک رفتم گفتن باید بری سامانه شمس ثبت نام کنی حساب از قبل داشتم مدارک ها رو بارگذاری کردم دوبارع رفتم بانک گفتن منتظر بمون پیامک میاد
  الآن من منتظر بمونم حذف نمیشم؟؟

 9. سلام
  من ثبت نام کردم
  و پیام اومد که مراجعه کنم
  وقتی مراجعه کردم برگه رسید ثبت نام رو خواستن اونو دادم بعد تاریخ دادن واسه تکمیل مدارک و بردن ضامن ولی تو سایت زده که تکمیل مدارک انجام شده و ما باید منتظر دریافت پول وام باشیم
  الان اون تاریخی که بانک بهمون داد ممکنه قبلش پول وام به حسابمون بیاد ؟و اگر نه چقد طول میکشه بعد از بردن ضامن پول منتقل شه به حسابمون؟

  1. سلام تا وقتی مدارک و ضامن هارو تحویل بانک ندید پول برای شما واریز نمیشه و اگر از تاریخش بگذره بانک شمارو حذف میکنه

   1. سلام ادمین من تمام مراحل رو انجام دادم مدارک تحویل دادم ضامنم که اوکی فقط گفتن بهتون زنگ میزنیم برای امضای ضامن حالا چقدر طول میکشه که پولو بدن

    1. سلام بستگی داره بانکتون بودجه داشته باشه یا نه اگه بودجش اوکی باشه زمان زیادی طول نمیکشه

    2. سلام
     مدارکم تکمیل کردم با وجود گذشت ۱۵روز هنوز پولی به حسابم نیومده چرا
     بعد هرچی به بانک میریم میگن مجوز واریز نداریم

 10. سلام من کد رهگیری امده به بانک ملی ولی مدارک هام نبردم هنوز یک ماه نشده وضیعت مشاهده کردم هنوز حذف نشده زده مراحعه کنید به بانک ملی ۱۲ روز کاری گذشته این چطوری هست

  1. سلام اگر در قسمت مشاهده وضعیت حذف نشده و گفته مراجعه کنید یعنی هنوز حذف نشده و میتونید دریافت کنید

  2. من ۴۵روزع که ثبت نام کرده ام نه خبری از پیامک از طرف هس خودمم چن مراجعه به بانک کردم گفتن باید پیامک بیاد بد الان مشکل جیع

   1. سلام مشکلی نیست شما توی نوبت هستید باید صبور باشید تا زمانیکه خود بانک بهتون پیام بده بعد تشریف ببرید بانک

    1. من بار اول ثبت نام کردم یک روزه پیامک اومد اما حذف شدم بعدا دوباره ثبت نام کردم هنوز پیامک برای اقدام به بانک نیومده چرا این شکلیه اخه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا